Novinky

K čemu všemu lze využívat kamerový systém?

Kamerový systém je jedním z nástrojů pro zabezpečení vašeho domova i komerčního prostoru. Přečtěte si, k čemu všemu lze kamerový systém používat a v jakých situacích jeho přítomnost oceníte. 

Identifikace pachatele

Chcete identifikovat pachatele, který se k vám vloupal? Nebo zjistit, kdo vám chodí krást dřevo do dřevníku? V obou těchto případech přítomnost kamerového systému oceníte. Vzniklý záznam poté poslouží jako důkazní materiál. 

Své uplatnění přitom nachází i v komerční oblasti. V tomto směru může být záznam kamerového systému cenným nástrojem při řešení sporů mezi vašimi zaměstnanci.

Online sledování objektu

Díky kamerovému systému si budete moct zkontrolovat aktuální stav objektu prakticky odkudkoliv. Ať už jste zrovna v práci, na návštěvě u přátel nebo na dovolené v zahraničí, budete moct svůj domov sledovat online. Některé kamery jsou dokonce vybaveny reproduktorem a mikrofonem a umožňují oboustrannou komunikaci.

Preventivní nástroj

Viditelná přítomnost kamerového systému může v některých případech pomoct odradit pachatele. Díky tomu se může jednat o skvělý nástroj v rámci prevence kriminality. 

Ale pozor. Pokud si myslíte, že vandaly oblafnete pomocí atrapy, jste na omylu. Většina z nich totiž bezpečně pozná rozdíl mezi pouhou atrapou za 500 Kč a profesionálním kamerovým systémem, který v nich již vzbudí respekt. 

Nástroj pro evidenci i autorizaci

Kamerové systémy nachází i další uplatnění. Tak například s jejich pomocí můžete evidovat registrační značky vozidel a na základě jejich rozpoznání ovládat brány a závory. Nebo lze kamerové systémy používat pro rozpoznání obličejů a tím pádem i evidenci pracovní doby vašich zaměstnanců. 

Více informací o zabezpečení domova najdete na www.defendit.cz.