Zdraví

Keto dieta: Účinný způsob hubnutí, který vás udrží fit

Hledáte způsob stravování, během kterého zhubnete přebytečné tuky, ale udržíte si svalovou hmotu? Už máte dost neúspěšných diet a úprav jídelníčku? Vyzkoušejte keto dietu, která je založena na osvědčeném způsobu stravování a tzv. ketóze, tedy stavu, kdy organismus bere energii z tuků, a ne z cukrů.

Keto dieta

Keto způsob stravování se někdy nazývá také jako proteinová dieta, která je založena na zvýšeném příjmu proteinů, bílkovin, a zdravých tuků. Organismus je ochuzen o příjem sacharidů. Tělo se totiž při nedostatečném přísunu sacharidů dostává do tzv. ketózy, tedy stavu, kdy začíná brát energii z tuků a tukových zásob, ne z cukrů, jelikož jich má nedostatek. Z tohoto důvodu je keto dieta založena na přísunu proteinů a tuků a ochuzena o přísun potravin bohatých na sacharidy.

Stravovací plán

Pokud hledáte efektivní způsob hubnutí, který je udržitelný po delší čas a nepřináší sebou nechtěný „jojo“ efekt, je pro vás vhodné nechat si vypracovat vlastní dietní program na míru, tedy stravovací plán. Dietní program je pro vás skvělou možností, jak plynule přejít na tento způsob stravování, který pro vás tak bude lépe dosažitelný a výsledek udržíte napořád.

Potraviny

Pokud přemýšlíte, jak zhubnout, může pro vás být řešením ketodieta, která vám proces hubnutí nesmírně usnadní. Jedná se o připravené balíčky proteinových jídel, která si budete pravidelně připravovat a těšit se z jednoduchosti, jakou se dá stravovat. Vybrat si můžete plán na 1 týden, ale také 2, 3 či jeden měsíc. Možné je také vyzkoušet ochutnávku proteinové diety. Díky tomuto stravovacímu plánu budete mít svůj jídelníček vždy pod kontrolou a nebudete se muset stresovat neustálým vařením a přípravou vhodných jídel do vašeho jídelníčku.