Bydlení

Kvalitní dřevěné obklady rozzáří interiér

Toužíte-li po útulném a zdravém bydlení, pořiďte si do svého interiéru dřevěné obklady. Nemusíte závidět majitelům dřevostaveb či dřevěných srubů. I zděný dům nebo byt si uvnitř můžete zútulnit pomocí kvalitních dřevěných obkladů.

Dřevo je prostě přírodní materiál, který se používá ve stavebnictví i v bytové architektuře. Jeho vlastnostmi a přednostmi se nechala inspirovat firma Drdlík, která vyrábí ze dřeva nejrůznější produkty, mezi jinými také dřevěné obklady na stěnu.

Jaké druhy jsou v nabídce?

  • masivní obklady mají několik předností. Samozřejmě je to estetická stránka, ale navíc mají výborné tepelné a protihlukové izolační vlastnosti. Navíc u nich vynikne přirozená vůně dřeva, která vnese do každého interiéru pohodu, teplo a útulnost. Kromě toho jsou masivní dřevěné obklady absolutně neškodlivé zdraví, naopak si je mohou pořídit i silní alergici
  • štípané dřevěné obklady tvoří destičky z masivního dřeva z kolekce WoodWall, na kterých mimořádně vynikne nádherná struktura dřeva. Destičky jsou opracovávány ručně a jejich různá síla, délka i šířka působí na stěně originálně. Výhodou je, že destičky můžete na stěnu umísťovat horizontálně i vertikálně
  • broušené dřevěné obklady působí na stěně ještě originálněji a nevšedněji, protože k jejich výrobě je používána kulatina. Jsou to vlastně malé špalíky a každý je svým způsobem originálem. Špalíky se řežou z větví a tenčích kmenů smrku, nejprve se suší a následně brousí, takže na seříznutém povrchu kulatiny krásně vyniknou letokruhy. Takto obložený interiér působí dojmem dřevěného srubu. Přirozenost stěny umocňuje rozdílnost průměru jednotlivých špalíků, neboť každá větev či kmen má jinou sílu.

Výhody dřevěného obložení

U firmy Drdlík si můžete objednat dřevěné obklady po jednotlivých kusech. Masivní, štípané nebo broušené obklady se lepí jednoduše přímo na stěnu bez nutnosti instalace nějaké sítě či konstrukce. Pokud si na tuto práci netroufáte sami, můžete si u firmy objednat zkušeného obkladače, který to zvládne během pár hodin.