Novinky

Kvalitní kotel na tuhá paliva od české společnosti

Zatímco v mnoha bytech je samozřejmostí, že si teplo zajistíme otočením kohoutku na topení, pro rodinné domy se považují již za standard zdroje tepla na tuhá paliva. Někteří mají ještě stále krbová kamna a ačkoliv jsou krásná na pohled, jejich provoz je nákladný a také náročný, jelikož strávíte mnoho času chozením pro dřevo. Stále více lidí tak pořizuje kotle na tuhá paliva, které jsou efektivní, zajistí rychlé vytopení prostorů a zároveň šetří vaší peněženku.

Pořízení kotle na tuhá paliva

Někteří lidé kotle na tuhá paliva dlouho zvažují, ale ačkoliv je investice do nich vyšší, postupně se vám vrátí ve formě ušetřených peněz. Jelikož je na trhu více poskytovatelů, mnozí nevědí, na koho se obrátit. Vždy byste se měli řídit kvalitou a referencemi. Pokud jsou vaším cílem kotle od zkušené společnosti, vhodnou volbou jsou kotle od Agromechanika v.o.s., jde o českou společnost založenou v roce 1992, která je známá výrobou vysoce kvalitních kotlů za skvělé ceny. Získáte s ní skvělý poměr ceny a kvality. Pokud topíte dřevem a chcete u tohoto paliva zůstat, můžete zvolit kotle na dřevo.

Tyto kotle jsou konstruovány pro spalování na principu generátorového zplynování dřeva a následného spalování dřevoplynu za vysokých teplot. Samotné hoření dřevoplynu je podporované ventilátorem a dosahuje se zde teplot až 1000°C. Je zde minimální tvorba škodlivin a popela a získáte maximální energetické zhodnocení palivového dřeva na základě vysoké účinnosti spalování. Pokud jste byli zvyklí na kamna, užijete s nenáročnou obsluhu a snadné čištění.

Stále populárnější jsou kotle na pelety určené pro dřevní pelety. Vyberte si z kotlů o různém výkonu takový, který bude odpovídat vašim požadavkům. Jelikož mají kotle velký zásobník na palivo, nemusíte neustále chodit palivo doplňovat, ale po jednom naplnění se může palivo automaticky dávkovat až několik dní. Více informací a nabídku kotlů najdete přímo na webu Agromechanika.cz.