Novinky

Mozaika do bytu i domu

Kde všude se dnes setkáte s mozaikou? Mozaika slouží k obložení objektů, u kterých si lze jen těžko vystačit s běžnými obklady. Jedná se především o zaoblené objekty a také místa, která chceme dekorativně oddělit od zbytku okolí. Mozaiek se často využívá v bazénech a wellness zařízeních, parních lázních apod.

Co je mozaika

Mozaiky jsou drobné barevné kostičky, destičky či jiné útvary z kamene, keramiky nebo skla. Díky různým barvám lze z kostiček mozaiky skládat nejrůznější obrazce, ať už geometrické, nebo figurální, často tvoří pouze abstraktní vzory. Mozaiky mohou být také součástí uměleckých děl, někdo používá mozaiku jako obklad venku na terase, jiný má mozaikou obloženou koupelnu, někdy může mozaika tvořit obraz ve vstupní hale. Záleží pouze na vás, jak chcete mozaiku využít. Dnes prodávané mozaiky jsou většinou skleněné, kamenné, ojediněle se objevují také betonové mozaiky. Ty se pak používají na zeď v koupelnách, na toaletách, nebo v kuchyních.

Jak může vypadat

Mozaiky mají za úkol oživit běžný obklad na zdi. Co se týká barevnosti, k dostání jsou mozaiky v jakýchkoli barvách, které si vymyslíte, často mají také různé efekty, mohou být ručně malované, šrafované, perleťové, třpytivé. Velmi působivá je kovová mozaika, která se skvěle hodí do moderních koupelen i kuchyní. Pokud renovujete váš interiér, jistě vás potěší také varianta samolepicí mozaiky. Jde o trojrozměrné samolepky s mozaikovým vzorem, které snadno nalepíte na stávající obklad či jiný podklad a dosáhnete efektu nového obkladu. 3D samolepicí mozaiky se skvěle hodí za kuchyňskou linku, nebo třeba umyvadlo v koupelně. Instalace je velmi snadná, stačí jen sejmout podkladový papír a umístit dílec mozaiky na určené místo. Neváhejte a přizpůsobte si interiér vašim požadavkům.