Finance

Jak najít nejlepší půjčku? S co nejnižším úrokem či nejvýhodnějšími podmínkami

Díky internetu nejenže nemusíte chodit na jednotlivé pobočky bank a nebankovních společností, ale dokonce se ani nemusíte proklikávat jejich internetovými stránkami. Všechny nabídky naleznete pohodlně na jednom místě. Vyberete si pouze ty, u kterých splníte podmínky. A které jsou nabízeny v dostatečné výši. A následně si je mezi sebou srovnáte. A až budete znát vítěze, tak teprve následně půjdete na konkrétní internetové stránky nebo na konkrétní pobočku. Vítejte v digitálním věku!

Najděte si nejlepší půjčku jedním kliknutím

Možná jsme nadpis trochu přehnali a kliknutí bude více. Ale bude to jednoduché, jako jedno kliknutí! Ke srovnání jsme se rozhodli použít momentálně největší online srovnávač bankovních a nebankovních půjček, aby jsme získali co nejširší nabídku výsledků. Otevřete si danou stránku a postupujte společně s námi při hledání nejlepší půjčky.

Ihned na první pohled je zřejmé, že budeme muset začít nastavením několika parametrů. Konkrétně budeme muset vyplnit základní informace o naší osobě – příjem, zaměstnání, registr a pár dalších skutečností. Následně si i vybereme, kterému sektoru dáváme přednost – bankovnímu či nebankovnímu? Důležitá otázka – chcete zobrazit i refinancování a konsolidace? Jedná se o speciální typ finančního produktu, který lze použít pouze na vyplacení jiný půjček. Pokud chcete s penězi nakládat libovolně, tak refinancování a konsolidace skryjte. A rovněž i nastavíme posuvník na požadovanou sumu peněz – kolik požadujeme, v jakém rozmezí se dané produkty mají pohybovat. Výsledky se nám průběžně aktualizují a tak nemusíme na nic čekat.

Výpis nabídek máme ihned přímo před sebou v tabulce.

S co nejnižším úrokem nebo nejnižší splátkou?

Pokud budeme hledat nejlepší půjčku, pro každého žadatele to bude mít jiný význam. Někdo může preferovat nejnižší úrok, někdo jiný naopak dá přednost co nejnižším splátkám. Jak vypadá nejlepší půjčka je tedy vysoce individuální a sami by jste si měli zodpovědět dotaz, který parametr je při hledání pro vás stěžejní? Úroky, výše splátky, rychlost vyřízení?

Výsledky v tabulce si lze řadit – kliknutím na sloupeček se nám hodnoty seřadí od nejnižšího čísla, opakovaným kliknutím se seřadí od nejvyššího čísla. Můžeme si tak seřadit například výsledky od nejvyšší maximální částky. Nebo naopak od nejnižší (nejkratší) doby vyřízení a vyplacení. Každý preferuje jiný parametr, každý si ze srovnání vybere jiný nejlepší produkt. A pro každého bude nejlepší půjčkou nějaká jiná. Proto jsme vás i vyzvali, aby jste si dané stránky otevřeli společně s námi. A vybírali dle svých individuálních preferencí.

Může se stát, že dvě nabídky budou skoro identické a nebudete se moci rozhodnout pro jednu z nich. Stačí kliknout na tlačítko Info. Čímž se dostanete na podrobnější informace a můžeme tak porovnávat například i dle úrokové sazby. Nebo se můžete začíst do podrobného popisu nabídky včetně zhodnocení kladů a záporů. Jakmile si vybereme ten pravý produkt, tak klikneme na Online žádost a požádáme přes internet. Rychlost vyřízení záleží jen na nás!

Pokud nám žádná nabídka nevyhovuje

Může se stát, že nám žádná nabídka nebude vyhovovat. Nebo naopak mi nebudeme vyhovovat podmínkám, které si společnosti určují. I na takové případy je zde pamatováno. A přímo na tomto srovnávači se nachází i seznam soukromých poskytovatelů, kteří nabízejí soukromé půjčky. Tito soukromí poskytovatelé nejsou srovnáváni v hlavním srovnání a musíme se na ně dívat ve speciálním seznamu.

Konkrétně jejich seznam naleznete na odkazu soukromníci a investoři půjčující vlastní peníze. Zde si můžeme vybrat poskytovatele dle našeho bydliště a kontaktovat jej na uvedeném telefonním čísle nebo emailu. Případně si v detailu přečíst jeho konkrétní nabídku.

Jelikož tyto nabídky již nelze filtrovat podle podmínek a podle požadavků, tak si nejlepšího poskytovatele musíme najít ručně. To znamená vytřídit si je dle měst působiště a přečíst si, co a za jakých podmínek nám mohou nabídnout.

Rovněž můžeme vyzkoušet i inzerci půjček

Druhou možností, co dělat pokud nám ve srovnání půjček nic nevyšlo, je vyzkoušet inzerci soukromých půjček. Můžeme se podívat na soukromé nabídky půjček od soukromých investorů a poskytovatelů. Zde již může být trochu problém v orientaci, protože inzerce nám nenabízí žádné pokročilé filtrování. A jednotlivými nabídkami se budeme muset probrat sami. Pročíst si, co nám který investor či soukromý poskytovatel může nabídnout a případně jej kontaktovat.

Inzerce rovněž nabízí návštěvníkům vkládat i své vlastní inzeráty. Můžete přesně popsat svoji situaci. Na co potřebujete peníze, kolik můžete splácet a kolik přeplatíte. Rovněž můžete vše podložit svými příjmy nebo popisem vašich příjmů a rodinného rozpočtu. A počkat, který z investorů se vám ozve s nabídkou.

V této inzerci je ovšem nutno počítat s vyššími úroky. A vyšším celkovým přeplacením. Proto by jsme se vždy měli snažit najít prvně řešení v bankovním a nebankovním sektoru – tedy využít služby srovnávače. A až poté následně se dívat na daný seznam soukromníků nebo zkoušet reagovat a podávat inzeráty.