Zdraví

Nejhorší drogy, na kterých bývají lidé závislí

Závislost na drogách se i v dnešní době vyskytuje velmi, velmi často. Lidé jsou k této závislosti dohnáni z různých důvodů, někteří tímto způsobem řeší své problémy, jiní se jen chtějí rovnat svým přátelům v partě, do níž se připletli. V případě odhalení příznaků závislosti na drogách bychom co nejdříve měli vyhledat odbornou pomoc. Čím dříve pomoc vyhledáme, tím rychleji se zbavíme závislosti, která nám ruinuje život. I když nám život může ruinovat i závislost na alkoholu nebo závislost na automatech, zaměřme se nyní na stále velmi často se vyskytující závislost na drogách a prozraďme si, na jakých drogách býváme závislí.

Heroin jako král mezi drogami

Tou nejhorší drogou(samozřejmě vedle alkoholu), na které býváme závislí, je jednoznačně heroin. Jedná se o vysoce návykovou látku, které se přezdívá také háčko nebo čoko. Jedná se o drogu, která dokáže člověka pohltit natolik, že pro něj okolní svět přestane zcela existovat. I v tomto případě se začíná na velmi malých dávkách, které se aplikují nejčastěji injekčně, později si ale tělo zvykne na malou dávku a je nutné dávky zvyšovat.

Člověk závislý na heroinu na své okolí působí jako omámený, zornice jsou ve velikosti špendlíkových hlaviček. I tato droga může člověka dostat do šílených stavů, často touha po droze dožene člověka ke krádežím, k rozprodání všeho, co má. Důvodem je silná fyzická závislost a z ní vyplývající silné abstinenční příznaky, při odeznění účinku dogy. Lidé závislý tak potřebují zoufale další dávku, aby abstinenční syndrom odezněl.

Metamfetamin jako droga z druhé světové války

Metamfetamin se bral už ve druhé světové válce na povzbuzení. Po aplikaci pokaždé došlo k obrovskému přívalu energie a vzrušení. Stejně jako je tomu u kokainu, i v tomto případě metamfetamin nezpůsobuje fyzickou závislost, ale psychickou závislost, která je ruinující.

Požádejte o pomoc

Jak již bylo zmíněno, závislí lidé by měli co nejdříve vyhledat odbornou pomoc, než jim závislost na drogách či jiné závislosti zcela zdevastují život. Pomoc mohou závislí hledat například v Neo centru, více informací najdete na www.neocentrum.cz.