Finance

Už jste slyšeli o franchisingu?

Chtěli byste se stát podnikatelem, ale neustále hledáte nějakou příležitost, kterou byste mohli uchytit za pačesy? Pokud tomu tak je, jedna taková příležitost na vás už čeká. Je to takzvaný franchising, což je pro mnohé stále ještě neznámý pojem, se kterým vás musíme seznámit. Franchising jako takový je způsob podnikání na základě licenčních smluv. Jen si tedy odkoupíte licenční smlouvu už moc dobré známé firmy, která už má na trhu své místo a která už obstála před konkurencí. Nastoupíte tedy do rozjetého vlaku a vaším úkolem bude jen to, abyste pobočku už zajeté společnosti dotáhli ještě dál a výš, než se zrovna nachází.

V současné době je franšízové podnikání poměrně žhavým hitem v podnikatelském světě. Majitelé a lídři firem mění své společnosti na franšízové společnosti, aby mohli svou firmu rozšířit a dostat do koutů republiky a světa, a to takřka bezplatně. O novou pobočku se přece jen stará franšízant, který si na sebe bere sice velké břemeno, na druhou stranu je to způsob, jak se dostat do světa podnikání už s rozjetou firmou, nikoli s novým byznysem, který by ani nemusel obstát před konkurencí.

Možná si říkáte, že na tomto způsobu podnikání není nic těžkého, ale pletete se. I tento na první pohled velmi snadný způsob podnikání má své těžké začátky. Nejtěžší totiž je vybrat si jednu franšízu, se kterou se rozhodnete spolupracovat, a to opravdu není tak snadné, jak si mnozí představují.

Pro jakou franšízu se rozhodnete vy?

Pokud nemáte přesnou vizi, s níž se hrnete do podnikání, pokud nevíte, jestli by vás lákalo podnikání v gastronomickém světě nebo ve světě obchodu, je výběr franšízy velmi těžký. Pokud však máte už tip nebo představu o tom, co by vás bavilo, není pro vás ani tento start do tohoto podnikání žádnou těžkou překážkou.

Jestliže ale patříte k té druhé skupině lidí, která jde do franšízového podnikání bez jisté vize nebo představy, máme pro vás tip na konkrétní franšízu, s níž se vyplatí spolupracovat.

Extéria Market má potenciál

Naším tipem je jednoznačně firma Extéria Market, která je v současné době označována za přední společnost poskytující poradenství v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Extéria Market nabízí produkt, který tu byl, je a bude, tudíž o potenciálu není sporu. Navíc je zde možnost vydělávat už do jednoho roku sto tisíc korun měsíčně. Odoláte této franšíze nebo si právě vy otevřete už devatenáctou pobočku v republice?