Novinky

Neuvěřitelně silné kameny nemusí být ty nejdražší

Léčivá síla polodrahokamů vnáší do našeho života různé druhy energií. Totéž platí pro drahé luxusní kameny v podobě diamantů, rubínů, safírů i smaragdů. O diamantech se navíc traduje, že dodávají nebojácnost, neporazitelnost a statečnost. Jsou to neuvěřitelně silné kameny, jenž se dávají do souvislosti s osvícenstvím.

Ne všichni však máme možnosti koupit si tyto šperky, tak se můžeme přiklonit k levnější variantě, např. křemen, achát, ametyst a měsíční kámen.

Polodrahokamy a drahokamy absorbují a vyzařují energii stejným způsobem jako krystaly. I z toho důvodu starověcí astrologové doporučovali kameny lidem k vyrovnání jejich energetických vzorců. Tím přináší do života více harmonie a snižují negativitu. Skvěle se spolu snoubí i kousky poseté safíry, kde má svou významnou roli také akvamarín.

Řada kamenů se tak nachází i v klenotnických domech, kde jich existuje nepřeberné množství v podobě talismanů a ochranných šperků. Nacházejí se v hrubé i leštěné podobě. V dnešní době stoupá popularita zpracování, kterému se nazývá tromlování.

Léčivé kameny vlastní superschopnosti

Čím vyšší vibrace kameny vyzařují, tím lépe. Obvykle se to týká těch poměrně vzácných a jedním takovým představitelem je např. rubín. Nádherně se leskne a má také svou hloubku.

Energie a čištění

Při výběru šperku je nutné dávat pozor na energii, kterou budeme nosit. Je potřeba nechat se vést naším instinktem. Kamínek by vás měl zaujmout něčím, co vás na něm bude fascinovat. Ať už je to jeho barva nebo jen pocit, že je pro vás ten pravý – musíte se o něj pak také náležitě starat. Pravidelně ho čistit a nabíjet, tím z něj odstraňujete negativitu.

Traduje se, že se má drahokam podržet pod tekoucí vodou a následně nechat ležet na kousku mušelínu při měsíčním světle. Jakmile začnete své drahokamy nosit pravidelně, nabijí se vaší energií a skutečně se stanou vaším krystalem. Oblíbeným rituálem je provádět čištění během úplňku, kdy je energie obzvláště silná.