Bydlení

Nový nábytek? Řešení na míru šetří cenný prostor a nabízí variabilitu!

Nábytku v domácnosti přibývá a nedostatek úložných prostor zůstává. Tento problém s přehlcením interiéru nábytkem, přestože není kam uložit věci, je typický pro bytové jednotky i rozlehlé rodinné domy. Řešení je přitom nasnadě, stačí provést generální úklid s revizí veškerého vybavení a následné zařízení prostoru tak, aby vyhovoval po estetické a funkční stránce.

Úklid v první řadě

Co se ukrývá v domácnostech? Své by o tomto tématu mohla vyprávět odbornice na uklízení z Japonska. Marie Kondo je spisovatelka a známá influencerka, zabývá se úklidem a organizováním vnitřního prostoru, kromě toho propaguje minimalistický životní styl. S jejím nekompromisním postojem se nemusí každý ztotožnit, pravdou je, že jednou za dva až tři roky je vhodné domácnost uklidit od zbytných a poškozených věcí, nefunkční elektroniky a ostatního nepotřebného materiálu. V opačném případě totiž hrozí zahlcení.

Nedostatek prostoru? Špatný nábytek!

Po generálním úklidu, který zahrnuje likvidaci a odnesení všeho nepotřebného, je na čase se podívat na interiér z pohledu architekta. Proč je v domácnosti nedostatek úložných prostor? Ve většině případů jsou důvodem nevyhovující skříně, nábytkové díly a různé poličky a šuplíky. Mnohem efektivnější je využít služeb výrobce nábytku na míru a nechat si navrhnout interiér tak, aby nepřišel na zmar ani centimetr obytné plochy. Skříněmi a jinými úložnými prostory na míru se mohou osadit niky, rohy i místa pod stropem nebo naopak pod postelemi. Nábytek vyrobený na zakázku nadto splňuje vysoké nároky na variabilitu, úložné prostory jsou mnohem praktičtěji řešené a lze je upravovat s ohledem na letní nebo zimní ukládání oblečení a věcí.

Dětský pokoj? Velká výzva!

Kuchyně, obývací pokoj, ložnice, chodba, co zbývá? Dětský pokoj. Změn v této místnosti se rodiče děsí, ale jsou splnitelné v rámci velké výzvy pro dospělé i děti. Stačí rozdělit prostor na pracovní a oddechovou část, přičemž se nesmí zapomenout ani na ryze dětské prvky, kterými může být houpačka uprostřed místnosti i postel pod stropem. Nový dřevěný nábytek do dětského pokoje z dílny osvědčené truhlářské firmy toto hravě splní, k tomu díky kvalitnímu provedení a s ohledem na prvotřídní materiály může sloužit po celé dospívání.