Novinky

Parkování letiště Katowice

Letiště Katowice se nachází cca 30 km severně od polských Katovic. Toto letiště je čtvrté nejfrekventovanější v Polsku.

Pokud se k němu budete dopravovat vlastním autem, zajistěte si parkování u letiště Katowice včas. Kapacity jsou vytížené nejen díky jeho velikosti, ale i díky tomu, že je druhým největší letištěm na světě v nákladní dopravě.

Letiště nabízí několik charterových, pravidelných a nákladních služeb, např. Luftwaffe zahájila v roce 1940 vývoj letecké základny na loukách poblíž Pyrzowic, později nazýváno jako Udetfeld. Němci zkonstruovali tři kamenné a betonové rozjezdové dráhy s délkou a maximem dosahu 1 500 metrů.

Letecká základna sloužila na řízení strategických letadel přilétajících z horní části Německa dodávající zásoby vojákům na východní frontě.

Parkování na letišti

Letiště pojme zhruba 5 000 vozidel na parkovištích „Premium“ včetně parkovacích zařízeních označených jako P1, P2 a P3, jenž jsou hlídaná.

Většina dostupných parkovacích míst je v úseku P2. Na tuto i ostatní části vás doveze pravidelná autobusová linka. Autobus si můžete rezervovat, je to velmi ekonomické.

Nedávno postavený prémiový park se nalézá přímo před terminálem C. Parkoviště zajišťují bezplatné transfery i jiné služby. Jsou osvětlená, chráněná a krytá, s příjemnou obsluhou za velmi rozumné ceny.

Pro svůj klid lze využít služeb předběžné rezervace

Parklot spolupracuje s provozovateli parkovišť a zajišťuje správnost míst vzhledem k vytíženosti. Poskytuje vám výběr místa, kde byste chtěli zaparkovat.

Mimo jiné si můžete zkontrolovat ceny, další produkty a další služby na jednom portálu. Parkování se tak stává pro každého zákazníka na letištích po celém světě dostupné.

Pokud budete mít čas a chuť, projděte si celé Katovice jako takové. Letiště poslouží k přesunu, ale nic nenahradí krásnou historickou procházku po polských památkách a prozkoumání národního dědictví.

Katowice získaly statut města teprve v roce 1865 a nejsou středověkou ani renesanční idylou jako Krakov nebo Lublin, ale přesto má jejich městská architektura velkou sílu.