Pokud se podíváme na vlajky evropských států, asi nás mnoho moc nepřekvapí. Ruku na srdce, která z nich je nějak nápaditá a zajímavá. Abychom se podívali na opravdu zajímavé vlajky, musíme jít mimo hranice Evropy.
Nepál
Vlajka Nepálu je jako jediná na světě mimo čtvercový či obdelníkový formát. Přijata byla oficiálně roku 1962. Její dva trojúhelníky mají připomínat pohoří Himalájí a uprostřed každého z nich je symbol pro dvě nejvýznamnější náboženství tohoto státu, tedy pro Hinduismus a Budhismus. Modré rámování reprezentuje klid a harmonii a také vodní zdroje této země. Červená barva je symbol pro rododendron, nepálskou národní květinu.
Benin
Velmi naturalistická vlajka Beninu má klasický tvar a červené podloží. Nejvíce však zaujmou dvě figury, kdy jedna stíná hlavu té druhé. Vlajka byla přivezena Admirálem F. W. Kennedym do Británie poté, co byl na své beninské expedici. Nyní se nachází v Námořním muzeu v Greenwichi. O jejím původu se toho moc neví a i dvě postavy jsou opředeny tajemstvím.
Severokavkazké emiráty
Dnes neexistující stát vznikl během roku 1919, kdy během občanské války v Rusku vtrhli muslimové na bývalé ruské území, dnešní Čečensko a Degestan, a vytvořili zde Severokavkazký Emirát. Ten existoval do roku 1020, kdy se stal součástí Sovětského svazu. Vlajka tohoto státu byla velmi vtipná. Na zeleném podklady byly celkem 4 hvězdy a jeden půlměsíc poskládané do tvaru smějícího se obličeje. Asi měli všichni smysl pro humor.
Mosambik
Vlajka Mosambiku je jedinou vlajkou světa, která v sobě ukrývá obrázek moderní zbraně. Jedná se o útočnou rychlopalnou zbraň AK-47 s bajonetem, která je překřížena s motykou. Oba tyto nástroje pak leží na knize. Vše jsou symboly pro občanskou válku, která zde probíhala. Existuje mnoho dohad, že se jedná o projev násilí a vlajky by měla být pozměněna.
Sardinie
Do Evropy se přeci jen podíváme. Víte, jak vypadá vlajka Sardinie? Teď už ano. Určitě vás zaujaly 4 hlavy Maurů se zavázanýma očima. Ty reprezentují vítězství Aragonského království nad Maury v roce 1324.