Cestování

Plánování road tripu je na místě. Seznamte s cíli všechny pasažéry

Road trip je v posledních letech velice oblíbená forma cestování. Lidé se cítí daleko více svobodní, když nemusí spoléhat na autobus nebo jízdní řády vlakových spojů. Mohou zkrátka vyjet, kdy chtějí, mohou zastavit, kdy chtějí, mohou vidět, co chtějí. Je jenom na nich, kam se podívají nejdříve nebo jestli vyhledají hotel či budou spát ve vestavbě do auta. Je to nejen praktické, ale navíc se zde otvírá i možnost spaní v autě.

Pokud i vy plánujete letošní léto prožít doslova v autě, pak se určitě ptáte, na co nezapomenout nebo jak by měl takový road trip vypadat. Ze všeho nejdříve si vyberte skvělou partu lidí, se kterou to v autě během léta zvládnete. A pak začněte s plánováním a také s tím, že seznámíte veškeré pasažéry vozidla s vašimi plány.

Plánovat cestu se rozhodně vyplatí

Jak již bylo zmíněno, plánování k road tripu rozhodně patří. Je důležité mít nějaké cíle. Vypracujte proto ideálně wish list, případně si nějaký vypracovaný itinerář stáhněte do svého mobilního telefonu.

Aby byla cesta posléze snadná a bezproblémová, vyplatí se mít stažené v telefonu i aplikace, které kontrolují stav na silnicích nebo které nabízí řadu zajímavých tipů.

Sdílejte detaily své cesty s pasažéry

A další krok, který musíte udělat před samotnou cestou, je seznámení ostatních pasažérů s detaily cesty. Pokud dojde k seznámení s detaily cesty, vyhnete se řadě problémům, jako jsou hádky. Je důležité znát ze začátku čas a místo odjezdu, také je dobré domluvit se nejen na cílech vaší cesty, ale také na tom, kdo přinese svačinu nebo kdo se postará o pití či o zábavu v automobilu.

Samozřejmě je už předem dobré vypočítat si, kolik bude každý platit. Vyhnete se tím opět budoucím možným nepříjemnostem, které by vedly opět jenom k dalším hádkám a nepokojům.

Aby byla dovolená v autě ke spokojenosti všech, je dobré, když každý přihodí nějaký svůj nápad. Pokud je někdo milovníkem památek, mělo by být na wish listu i jedno takové místo. Jestliže někdo preferuje túry, minimálně jedna by se měla podstoupit.