Bydlení

Podlaha dřevěná nebo vinylová?

Podlaha je velmi důležitá neboť dodává místnosti atmosféru. Vzhledem k tomu, že podlahu vybíráme pro velmi dlouhou dobu, je potřeba volit vhodný materiál, neboť podlaha musí odolat všem náporům, které na ni klade každá domácnost. V současné době patří mezi velmi oblíbené materiály dřevo a vinyl. Široký výběr různých materiálů i designů nabízí společnost Alpod.

Podlaha ze dřeva

Dřevo je materiál, který se pro výrobu podlahy používá již velmi dlouhou dobu. Je to přírodní materiál, který nabízí celou řadu výhod. Pokud o něj budeme dobře pečovat, vydrží po velmi dlouhou dobu a to i bez viditelných známek stárnutí a opotřebení. Je velmi odolné a pevné. Podlaha ze dřeva se snadno udržuje a nevyžaduje žádnou speciální péči. Během úklidu ji stačí vysát a v případě většího znečištění vytřít vlhkým hadrem a přípravkem určeným přímo pro dřevěné podlahy. Nabízí dokonalou izolaci a to jak tepelnou, tak i hlukovou. Nestudí a je příjemná na dotek. Je vhodná i do domácnosti, kde žije alergik. Obrovskou výhodou je možnost renovace. Pokud se objeví odřená či jinak poškozená místa, postačí je zbrousit a znovu přelakovat. Vzhledem k tomu, že dřevo patří mezi obnovitelné materiály, když podlaha doslouží, můžeme ji spálit a nevznikne nám téměř žádný odpad. Chcete-li si prohlédnou některé barevné varianty či designy, klikněte zde.

Podlaha z vinylu

Podlahy vyrobené z vinylu jsou považovány za velmi trvanlivé. Pokud je provedena správně jejich instalace a je-li o ně hodně pečováno, vydrží dlouhou dobu. Vybírat si můžete z celé řady různých vzorů, barev či textur, zjistěte více. Díky moderním 3D zobrazovacím technologiím si můžete vybírat různé fotograficky upravené podklady. Vinylová podlaha se snadno udržuje a čistí, ve odolná a tudíž vhodná i do místností s vyšším provozem.