Zdraví

Podpořte bezpečí svých dětí reflexní vestou

Nejen během zimního období, ale i v dešti nebo mlze je vždy snížená viditelnost, která je velice nebezpečná především v silničním provozu. O to více, pokud jsou účastníky malé děti. Podpořte jejich bezpečnost reflexni vestou.

Jak vybrat tu správnou?

Můžete vybírat z široké nabídky různých velikostí, druhů i barevných odstínů a to nejen pro dospělé, ale i děti. Přestože rozdíly mezi vestou pro dospělého a dítě jsou zřetelné, nejdůležitější zůstává její princip, kterým je zajištění bezpečnosti a ochrana našeho zdraví.

Pokud se chystáte k nákupu nové vesty, asi nejvíce oblíbenou je oranžová a žlutá barva.

Ideální zapínání je na suchý zip. Na většině nových vest ještě naleznete reflexní pruhy (ve většině případů jsou tři), které ještě zvýší vaši viditelnost. Kvalitní reflexní vesta vás „zviditelní“ do vzdálenosti až 300 metrů a to nejen za tmy, ale i při zhoršené viditelnosti.

  • Dětské reflexní vesty

Pokud jdete vybírat reflexní vestu pro děti, můžete volit mezi vestou bez potisku či s potiskem. Vesta s potiskem je určena pro ty nejmenší. V nabídce je široká škála různých postaviček z pohádek.

Co se týče oblékání, může to být vesta přetahující se přes hlavu či vesta se zapínáním – vpředu či na boku.

Největším rizikem je pohyb dětí v blízkosti vozoky či její případné přecházení. To jsou totiž nejčastější situace, při kterýách dochází ke střetu dítěte s automobilem. Jestliže má na sobě dítě reflexní vestu a k tomu i ještě další reflexní prvky, řidič je upozorněn, na jeho přítomnost a to v dostatečné vzdálenosti.

Vzhledem k tomu, že reflexní vesty často využívají i mateřské školy během vycházek, najdete v nabídce i reflexní vesty určené dětem od dvou let.

V nabídce altima.cz naleznete nejen vesty klasických střihů, ale také vestu ve tvaru V, která je určena nejen dospělým, ale i dětem.