Zdraví

Pomozte s bojem proti koronaviru a nechte se v Brně otestovat

Jsme ve válce s koronavirem a povolenými zbraněmi jsou pouze vakcíny, které procházejí testováním, a dostatečná izolace nakažených. COVID-19 je zkouškou pro všechny z nás, je potřeba se chránit rouškou, dodržovat rozestupy a nepřicházet zbytečně do kontaktu s ostatními lidmi. Nemoc je potřeba udržet a uzdě, aby se snížilo zatížení lůžkových kapacit v nemocnicích. I když se někdy může zdát nemoc na ústupu, může se kdykoliv rozjet další vlna. Proto je zapotřebí být maximálně ohleduplný a brát v potaz všechna doporučení. Jedním z nich je i testování covid v Brně. V každém městě najdeme odběrová msta, stačí se objednat a můžete v krátké době zjistit, jestli nemoc máte či nikoliv.

Odběrové místo v Brně

Je důležité vědět, jestli je ve vašem těle COVID-19 a to proto, že se nemoc liší u každého jedince, někdo má velmi vážný průběh a musí být během onemocnění napojen na plicní ventilátor. U některých lidí však nemoc proběhne bez klinických příznaků. To je nebezpečí koronaviru, člověk si může myslet, že je zdravý a přitom může nakazit mnoho lidí kolem sebe. Brno test covid vám může provést pracovník odběrového centra Cytogenetická laboratoř Brno – Veveří 39. Začít byste měli tak, že navštívíte web covid19-brno.cz, kde se můžete dozvědět bližší informace o registraci a objednání na vyšetření.

Výsledky vyšetření pro vás budou k dispozici 12 hodin od vyšetření. Samotné vyšetření proběhne metodou polymerázové řetězové reakce, známé také jako PCR. Jde o vyšetření na základě výtěru z nosohltanu, kdy se provede výtěr co nejhlouběji z nosní dutiny. Poté už jen budete čekat na výsledek, tedy jestli byl pozitivní nebo negativní, Když bude negativní, nebudete infekční alespoň 48 hodin od provedení testu. Pokud je výsledek pozitivní, máte akutní onemocnění způsobené koronavirem, průběh bez příznaků nebo zbytky mrtvých virů po prodělané nemoci. V každém případě bude potřeba karanténa, aby nebyla možnost, že nakazíte ostatní.