Novinky

Potřebujete zastavit hluk? Přes tuto izolaci se jen tak nedostane

Akustika prostorů je velmi důležitá. Mnoho budov je postavených tak, že se mezi jednotlivými místnostmi snadno šíří hluk a to je často zdrojem problémů. Každý potřebuje mít určitý klid a pokud jim ho hluk nedopřeje, narušuje to jeho komfort. Dlouhodobé vystavení hluku může mít neblahý psychický dopad, proto je vhodné ho vyřešit co nejdříve, někdy si stačí promluvit se sousedy na rozumném řešení, ale jelikož takové domluvy často ztroskotají, nejlepší volbou je akustická izolace.

Odhlučněte potřebné prostory

Odhlučnění je proces, u kterého se umístí akustický materiál na místo, kudy k vám vniká hluk. Jak akustické materiály vypadají? Obvykle je to akustická deska, která má velmi vysokou hustotu a je složena z mnoha drobných fragmentů. Často se používá akustická pěna, která obsahuje kousky polyuretanu a jelikož je lisovaná, je tvrdá a má pevný tvar.

Může se nalepit třeba na strop, na zeď nebo na podlahu. Nabízí se i další možnosti uchycení a po aplikaci se stane to, že hluk bude mít před sebou bariéru, přes kterou nepronikne. Akustické materiály hluk pohltí nebo ho výrazně ztlumí. Dokonce i slabá vrstva má velmi vysoký efekt. Podívejte se, jak může vypadat odhlučnění stěny v paneláku.

Je samozřejmě zapotřebí akustické materiály pořídit a to můžete učinit v online prodejně na Akusticka-pena.cz. Najdete zde všechny druhy akustických materiálů a za výhodné ceny.

Odhlučnění můžete kompletně provést svépomocí, není to těžké a jelikož je na webu celá řada návodů, zajisté to zvládnete. Jednotlivé akustické materiály jsou podrobně popsané a samotný web vám poskytne všechny potřebné informace, jaké potřebujete o odhlučnění vědět.