Novinky

Pravidlo „Šaty dělaj člověka“ platí dodnes

Je to pravda odvěká, že šaty dělaj člověka. Toto moudro je platné již celé jedno století a jak to tak vypadá, platné bude i do budoucna. Je velice důležité, jak se oblékáme, protože právě odráží náš společenský statut a mnohé to o nás vypoví. Pojďte s námi do světa pánského odívání.

Je čas na změnu

Pokud se rozhlédnete okolo sebe na ulici, zjistíte, že Češi nejsou zrovna módními ikonami. A je to velká škoda, protože dobře se oblékat je v podstatě velmi jednoduché. Stačí si jen nalézt svůj správný směr a vydat se do ulice. A nemusíte razantně měnit celý svůj styl. Parádu udělá jak mikina, tak i sako.

V očích společnosti je stylově oblečený muž přijímán daleko lépe než postava v šusťácích a vytahané mikině. A přitom zrovna pánská mikina dokáže být velmi zajímavým a stylovým kouskem, která dokáže dodat člověku na energii a omladit jeho vizáž. Je však důležité volit mikinu, která lichotí naší postavě, popřípadě přímo zvýrazní štíhlou linii.

Sako, nejlepší přítel muže

Pokud mluvíme o oblečení, které mužské postavě ve většině případů lichotí, pak rozhodně nesmíme opomenout sako. To by mělo být přítelem každého muže v jakémkoliv věku. Pánské sako je totiž skvělým prvkem, který se dá nosit do společnosti i k běžným příležitostem. Pokud jdeme do společnosti, je dobré nasadit kompletně celý oblek, jehož je sako také součástí. K běžným příležitostem se hodí sako barevnější, kombinované s umírněnější barvou kalhot, popřípadě barevně výraznější kalhoty s umírněnější barvou saka. Například černá a modrá, či krémová a vínová.

Mít svůj styl

Ať už se oblékáte jakkoliv, je dobré se držet svého stylu. Dennodenní střídání stylu oblékání vám příliš nepřidá a to i přesto, že budete kombinovat skutečně dobře. Na toto zlaté pravidlo také pamatujte.