Cestování

Půjčte si loď a vyrazte sjíždět Otavu

Otava je řeka, na kterou nedají vodáci dopustit. Na svých 111 kilometrech délky nabízí mnoho tábořišť, kempů, krásných scenérií a mnoho dalšího. Dříve se v této řece rýžovalo zlato, dnes je populární zejména jako skvělé místo pro každého, kdo chce zažít krásný vodácký zážitek. Vyhledávaná je mezi zkušenými vodáky, ale mohou na ní vyrazit i amatéři, po řece můžete narazit na města Sušice, Horažďovice, Strakonice a Písek. S lodí a vybavením si hlavu nelámejte, vše vám zapůjčí půjčovna lodí Otava.

Osvědčená půjčovna lodí

No ano, vodáci nemusí mít vlastní loď, stačí znát tu správnou půjčovnu a tou nejlepší pro vás bude půjčovna lodí Dušan Jakubec. Zapůjčí vám totiž kvalitní plastové kánoe různých typů, konkrétně je to Vydra, Samba a Tukan. Půjčit si můžete také kajaky Bert a případně i rafty Colorado. Tím to nekončí, půjčovna se postará také o kompletní vybavení, včetně pádel, vodotěsných barelů nebo plovacích i záchranných vest pro děti. Pokud přemýšlíte, jak budete převážet lodě, i na toto půjčovna myslí, lodě vám dopraví až k vodě. Stejně tak může dopravit i vás a vaši bagáž. Půjčení lodí nabízí všem, od jednotlivců až po velké vodácké skupiny.

Počítat můžete s mnoha výhodami, mezi které patří množstevní a věrnostní slevy, možnost převozu bagáže mezi tábořišti a možnost připojištění lodí proti krádeži a poškození. V každé lodi najdete koníčkovací lano a také houbu. Půjčovna lodí Otava je tu už od roku 1998 a ochotně vám se vším pomůže. Když si plánujete půjčit loď, mimo hlavní sezónu tak můžete učinit bez rezervace, v hlavní letní sezóně je však lepší si vždy lodě rezervovat předem. Půjčovna se postará o zapůjčení lodí pro splouvání řeky Otavy od Sušice až po soutok s Vltavou. Pokud Otavu neznáte, nemusíte si dělat starosti, půjčovna vám pomůže s naplánováním trasy vašeho výletu. Podává také informace o aktuálním stavu vody a sjízdnosti řeky.

Na Otavu i další řeky

Půjčovna lodí na Otavě je přítelem všech vodáků, doporučí vám vhodnou loď, půjčí veškeré vybavení a ještě vám doporučí nejlepší trasu. Až trasu dokončíte, pro loď si přijede. Na webu půjčovny naleznete ceník půjčovny, který je velmi výhodný, objevíte zde také vodáckou mapu Otavy a všechny potřebné informace k této řece. Trasy na Otavě jsou dokonce i přehledně rozděleny do 2 tabulek, aby se vám trasa lépe plánovala. Půjčovna vám půjčí lodě nejen na Otavu, ale i další řeky, zejména Lužnici, Vltavu Sázavu a další. Navštivte web půjčovny, kde si můžete loď zarezervovat a kde se dozvíte více informací.