Bydlení Novinky

Soukromý mobilní ostrov je novým trendem miliardářů

Soukromí je věc, která je v dnešní době velmi cenným artiklem. Kdo žije ve městě o tom ví své. Ovšem právě ve městech je možnost generovat co možná největší zisky. Není proto divu, že se mezi miliardáři rozmohl zcela nový trend plovoucích ostrovů.

Je velmi těžké definovat, o co se vlastně jedná. Plovoucí ostrov není totiž ani lodí ani ostrovem, zkrátka něčím mezi. Výrobce, který se jinak specializuje na výrobu osobních ponorek jí definuje jako ultraluxusní jachtu, která ční osmdesát metrů nad hladinou moře a je schopna pohybovat se rychlostí až osm námořních uzlů, což je asi 15 kilometrů v hodině.

22865-620x364-1

Jachta, které nese název Kokomo Ailand nabízí svým majitelům snad veškerý luxus, na který by si chtěli jen vzpomenout. Navíc její vývojáři tvrdí, že projekt bude neustále rozšiřován o nové a nové specifikace, které dnešní technologie nabízí a umožňuje a důležitá budou samozřejmě také přání jednotlivých zákazníků.

51613-620x465

A co na tomto ostrově najdeme? Je to toho dost. Například dva výtahy, vířivku, soukromý plážový klub s výhledem na oceán, ale také džungli přímo uprostřed lodi, ve které nechybí palmy, sady, a dokonce ani vodopády.

61380-620x465

Paluba poskytuje prostor také pro posilovnu, salon krásy a masážní salon. Samozřejmostí je velké množství salónů a také panoramatický bazén s balkóny, VIP zóna a paluba pro návštěvníky, která se nachází hned po plážovou palubou. No a aby vás mohli vaši známí navštěvovat, je zde připravený i heliport a také soukromá miniponorka, pro dobrodružné výlety k mořskému dnu.

111419-620x465

Zkrátka vše co potřebujete k životu. A cena? Zatím neznámá. Projekt je prozatím ve fázi koncepčního návrhu a jeho výrobci vyčkávají, zda někdo z nechutně bohatých lidí této planety projeví o celou věc zájem. Dle našeho názoru by to mohl udělat snad jen úplný blázen, ale když vám na penězích nezáleží, tak proč ne.