Technologie

Nový telefon od Kodaku zaměřený na fotografy

V poslední době se stále více uživatelů mobilních telefonů soustředí především na jejich schopnost pořizovat kvalitní fotografie. Tahat se s těžkými zrcadlovkami, které nevykazují příliš kompaktní rozměry, je poměrně otravné, a to samé se dá říci i o klasických kompaktech. Z toho důvodu se stále více výrobců zaměřuje na zlepšování optické kvality jejich přístrojů.

Před několika lety vstoupila na trh s chytrými telefony americká společnost Kodak, kterou známe především jako výrobce fotoaparátů a techniky spojené s tímto oborem. Uživatelé mohli vyzkoušet již před několika lety první model od tohoto výrobce, který si nevedl nikterak špatně, ale v záplavě konkurenčních modelů nikterak nevynikal.

ektra_5

Společnost však nyní přišla s novým modelem Ektra, který se snaží nastavit novou laťku. Pokud se na novinku podíváme, nejdříve nás nejspíše napadne, zda se jedná o telefon či o fotoaparát. Tělo působí velmi odolným a luxusním dojmem. Pětipalcový displej je ochraňován odolným gorila glass sklem, které je zasazené v odolném hliníkovém rámu.

ektra_2

Největší zajímavostí, která celý telefon posouvá blíže k fotoaparátům je zpracování zadní strany celého přístroje. Ta je totiž potažena černou koženkou, díky které celý přístroj působí velmi luxusním a odolným dojmem a hlavně pak přibližuje celý přístroj klasickým zrcadlovým fotoaparátům.

ektra_6

Pojďme se však nyní podívat na to, co nás bude zajímat asi nejvíce a to fotoaparát, kterým je telefon vybaven. Na zadní straně najdeme foťák s rozlišením 21 Mpx, přední strana přístroje pak disponuje foťákem o 13 Mpx. S výbavou na zadní straně můžete natáčet 4K videa, je zde přítomna funkce HDR a optická stabilizace. Zadní objektiv má světelnost f/2,0 u předního pak f/2,2. Samozřejmostí je i vlastní aplikace pro focení, která nabídne celou řadu nejrůznějších funkcí, jakými jsou portrét, manuální režim, sport, noc, makro, krajina a mnoho dalšího. V manuálním režimu lze například nastavit ISO, ohniskovou vzdálenost, vyvážení bílé, rychlost závěrky a také clonu.

ektra_7

Ve Velké Británii je mobil momentálně k dostání za méně než 14 tisíc korun. U nás prozatím není přístroj v prodeji, což by se ovšem mělo v brzké době změnit.