Novinky

Tři beskydské vrcholy, které stojí za to zdolat

Rozhodli jste se vydat do Beskyd a zdolat pár zdejších vrcholů? Návštěva Beskyd rozhodně stojí za to, za navštívení stojí zejména několik zdejších vrcholů, které patří k nejvyšším. V současné době lze říct, že Moravskoslezské Beskydy patří k nejatraktivnějším turistickým cílům. Právě hory jsou největším lákadlem, lidé chtějí zdolávat vrcholy a nahlédnout na svět z trochu jiné, ptačí perspektivy. Pokud patříte k vášnivým milovníkům turistiky, pak pravděpodobně víte, jaké tři beskydské vrcholy stojí za zdolání.

Smrk

Začněme druhým nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd. Tím vrcholem je hora jménem Smrk, která je plná překvapení. V jejím masivu totiž najdete hromadu menších vrcholků, jako je třeba Smrček nebo Malý Smrček. Na samotný vrchol Smrku vede několik turisticky označených tras, hodně jich vede z Ostravice nebo z Čeladné, mezi nimiž se vrchol nachází. Pokud se vydáte na tento vrchol, neměli byste zapomenout svačinu, protože nahoře není žádný hotel ani horská chata.

Lysá hora

Nejvyšším vrcholem Moravskoslezských Beskyd je však Lysá hora, která je tím nejatraktivnějším turistickým cílem v celých Beskydech. Lidé ji chtějí zdolat, a tak se sem vydávají. Nejčastěji jdou po trase jménem Bezručův výplaz, která je pojmenována po známém českém umělci.

Velký Javorník

V podhůří Beskyd pak najdete ještě jednu horu, a to Velký Javorník. Jedná se o nejvyšší bor Veřovických vrchů. Velký Javorník je poměrně známé místo mezi turisty, na samotném vrcholu najdete chatu, která pochází už z roku 1935. Je otevřená celoročně, ale neubytujete se zde, bohužel.

Ubytujte se jinde

Pokud toužíte po ubytování, doporučujeme se ubytovat v samém srdci Beskyd, a to v luxusním penzionu v Beskydech jménem Penzion Jurášek. Jedná se o ubytování v Kunčicích pod Ondřejníkem, které nabízí zároveň wellness.