Novinky

V Rusňákově skupině DRFG můžete investovat také do fondu nemovitostí

Do investiční skupiny Davida Rusňáka patří, mimo jiné, CZECH REAL ESTATE INVESTMNT FUND, tedy nemovitostní fond. Juraj Černička, výkonný ředitel DRFG, říká, že se fondu daří díky aktivitám Rusňákovy DRFG. Nemovitosti jsou stabilní, prověřené a velmi strategicky rozprostřené po celé ČR. Díky tomu dosahují klienti stabilního zhodnocení. Ve fondu najdeme výhradně retailové parky, investice začíná na pětistovce měsíčně.

Stavební spoření, nebo podílové fondy?

Velká řada lidí investuje své finance raději do různých druhů spoření, velmi často do stavebního spoření. To má v porovnání s podílovými fondy nevýhodu v dlouholetém závazku a v limitované částce. Výhoda stavebního spoření spočívá v příspěvcích od státu, i ty jsou ovšem regulované a vázané do určité výše. Ve chvíli, kdy se klient rozhodne naspořit si víc, snižuje se tím úrok cílové sumy. Kupříkladu u důchodového spoření máte nárok na vyplacení naspořených peněz až po 60. roce věku.
Pokud nechcete, v případě stavebního spoření, přijít o celou výši státní podpory a platit poplatky nad rámec, vybírat můžete po šesti letech. Oproti investičnímu fondu mají spoření řadu nevýhod, tím je i fakt, že k penězům, během spoření, nemáte téměř žádný přístup.

Peníze z fondu nemovitostí si lze kdykoliv vybrat

Investice do fondů se obvykle vyplatí, dlouhodobější samozřejmě více. Narozdíl od stavebního spoření si ale klienti mohou vkládat peníze postupně, stejně tak je i kdykoli vybrat – všechny nebo po částech.
Pokud bychom chtěli porovnávat investice do fondů a spoření, našli bychom opět řadu výhod, které nahrávají právě investování. Maximální výnosnost, v případě spoření bývá nízká. Často také platí, že čím vyšší částku investujete, tím nižší dostanete úrok. Spořicí účet s půl milionem korun vám za pět let obvykle vydělá 5–15 tisíc korun, nemovitostní fond vám může za stejnou dobu zhodnotit vaše finance násobně lépe.

Autor: Michal Pecka