Cestování

Zahraniční dovolená – jak vybrat a nepřebrat?

Dovolená – čas, na který se celý rok těšíte, stejně tak na ni v mnoha případech celý rok šetříte, a proto by měla být ta vaše dovolená naprosto bezchybná. A to můžete v mnoha případech ovlivnit vy sami. Hlavní je totiž její výběr, který musíte pečlivě zvážit a srovnat všechna pro a proti. Dopřejte si na výběr dovolené více času, neberte hned to první, co vás zaujme. Mohlo by se vám to opravdu vymstít.

Jaké jsou nejdůležitější faktory pro výběr dovolené?

  1. Neřiďte se podle hvězdiček, ale podle recenzí

Pokud si vybíráte dovolenkový hotel podle toho, kolik má hvězdiček, děláte velikou chybu! Kolikrát vás dokáže překvapit hotel, který má dvě hvězdičky, naopak čtyřhvězdičkový hotel vás může odradit už jen svou recepcí. Je to hodně alternativní. Najděte si recenze na vámi vybraný hotel a hned budete mít větší přehled o tom, kam vlastně chcete jet.

  1. Nepodceňujte pojištění

Samozřejmě, že pojištění je další náklad spojený s dovolenou, ale není dobré spoléhat se na to, že vám se prostě nic nestane. Pojištění vás ani nemusí přijít moc draho, když si vyberete dobrý srovnávač cestovního pojištění. Nechcete přeci, aby dovolená zruinovala vaši peněženku jenom proto, že ošetření v jiné zemi si prostě budete muset zaplatit ze svého.

  1. Myslete na počasí

Existují destinace, které v hlavní sezóně prostě nemají vhodné počasí pro vaši vysněnou dovolenou – může tam být například zrovna období dešťů nebo dokonce hurikány. Zjistěte si dopředu, jaké bude ve vámi vybrané lokalitě počasí. Zabrouzdejte po internetu a využijte norské počasí, které vám nejpřesněji „řekne“, jak kde bude.

  1. Vycestujte mimo hlavní sezónu

Ušetřete si nervy z přeplněných pláží a letovisek a stejně tak i nějakou tu korunu. Nejlepší volba pro dovolenou je v září, kdy turistů již není tolik, jako v hlavní sezóně a moře je ještě dostatečně vyhřáté. To zní jako skvělá kombinace, nemám pravdu?