Technologie

Jaký je nejoblíbenější typ připojení? Zkuste hádat

V dnešní době je nejoblíbenější forma internetového připojení takzvané wi-fi. Pokud máte na vaší adrese více možností připojení, rozhodně doporučujeme zvolit tento typ.

Jak se k wi-fi připojit?

Musíte si nejdříve zjistit, že místo vašeho bydliště je dostupné k tomuto druhu připojení a vybrat toho nejlepšího providera internetu na doma. Určitě vyberte takového, který vám zajistí instalaci zdarma – ušetříte si s tím počáteční náklady a jediné, co budete muset pořídit je wi-fi router, které vaši peněženku příliš nezatíží, jeho cena se pohybuje okolo 500,- a připojení je velice jednoduché. Jediná věc, co bude potřeba, je instalace antény buď na okno, na balkon či nejlépe na střechu, kterou samozřejmě zařídí technik.

Od této antény se následně svede kabel právě do wi-fi modemu, který rozprostře signál po celém domě a vy si můžete bez problémů surfovat v několika místnostech najednou bez jakéhokoli omezení a třeba klidně komunikovat z pokoje do pokoje.

Je nějaká nevýhoda tohoto připojení?

Malou nevýhodou tohoto typu připojení je, že je citlivé na povětrnostní podmínky či na různé zábrany mezi anténou a vysílačem. Pokud tedy ve vzdušné čáře vyroste například strom, signál se začne rušit. Většinou ale poskytovatelé internetu mají na takové problémy své zaměstnance, kteří pravidelně kontrolují všechny problémy, které mohou vzniknout a hned je odstraní.

Kde se všude dá k wi-fi připojit?

Tenhle typ připojení je oblíbený hlavně ve větších městech – internet v Brně, Praze a dalších není vůbec problém, nicméně, na menších vesnicích již nemusí být tak skvělé pokrytí, tudíž je nutno informovat se u místního poskytovatele internetu na možnosti wi-fi připojení.

Čím nás wi-fi překvapí?

Pokud se pro tuto variantu rozhodnete, rozhodně se můžete těšit na vysokou přenosovou rychlost, bezproblémovou instalaci – a hlavně bez jakýchkoli počátečních výdajů, což je velká úspora hned ze začátku. Připojit se můžete nejen na počítači, k wi-fi se dá připojit například i na tabletu či mobilním telefonu – v dnešní elektronické době je možností spousta.