Bydlení

Zařizujete si domácnost v anglickém stylu? Pořiďte si vhodný nábytek

Zařídit svou domácnost do moderního, nadčasového stylu, to je poměrně těžký úkol. Člověk by měl mít jistou představu, která mu pomůže při zařizování. Například někteří lidé milují pro někoho kýčovitý anglický styl, do něhož si zařizují svůj interiér. V případě anglického stylu je nábytek vyroben z masivu, nikoli z lamino desek na míru. Masiv a výraznost, mnohdy označovaná až za kýč, je pro anglický typ něco typického. Zůstaňme však u nábytku a prozraďme si konkrétní kusy nábytku, které mají v anglické domácnosti své místo.

Anglická domácnost se stala populární především proto, že se lidé chtějí rovnat těm, kteří žijí ve staré Anglii, na anglickém venkově. Pro mnohé je styl tohoto bydlení to jediné, co je jejich oku líbivé. Jestliže do této skupiny lidí patříte, prozraďme si konkrétní kusy nábytku, které mají své místo v anglické domácnosti.

Masivní křeslo se dřevěnými opěrátky

Pokud si před očima představíte anglickou domácnost, rozhodně si představíte také masivní křeslo, které má dřevěná opěrátka. Přesně to je typické pro anglický styl bydlení. Čím větší takové křeslo bude, čím větší dominantou obývacího pokoje bude, tím lépe. Opěrátka by měla být z masivního dřeva, které klidně může být lakované. Pokud se však rozhodnete pro lakování, myslete na to, že lak schová přirozenou barvu i vzhled masivního dřeva.

Masivní obrazy na krbovými římsami

I když se to nejí spíše jako doplněk, stejně to pojďme zmínit. Řeč je o masivních zrcadlech, které mají své místo nad krbovou římsou. Krb a výrazná krbová římsa je taktéž typická pro anglicky zařízenou domácnost. A zrcadlo s dřevěným masivním rámem je něco, co anglickou domácnost vyšperkuje. Pokud nejste ale milovníkem dřevěných zrcadel, zvažte velké zrcadlo s kovovým, ideálně zlatým nebo stříbrným, rámem, kterého si člověk všimne na první pohled.