Novinky Zahraničí

Žena urazila přes 1000 kilometrů, aby dovezla zraněnou žábu k veterináři

Rosnice siná je krásnou stromovou žábou, která je nápadně podobná české rosničce. Tento kouzelný tvor je v Austrálii čím dál tím vzácnější. Jedna taková navštívila zahrádku v Queenslandu, kde postarší dáma zrovna sekala trávník. Žába jí zkřížila cestu a nešťastnou náhodou skončila přímo pod sekačkou.

Min Tims z toho byla zaskočená, ale svědomí jí nedovolilo, aby žábě nepomohla. Min se obrátila na svou neteř s žádostí o pomoc a ta jí pomohla najít vhodnou kliniku, kde by žábu patřičně ošetřili. Nejbližší specializovaná klinika nesla název Frog Safe a nacházela se celých 1000 kilometrů od Queenslandu. I přesto se ženy rozhodly, že cestu absolvují a transportovaly žábu až na kliniku. Samotný prezident kliniky, Deborah Pergolotti, byl tímto příběhem zaskočen a pro server Bored Panda poznamenal: „Moderní svět je plný technologie, hierarchie, honbou za penězi a dobývání přírody. Pokud chceme Zemi zachránit, je třeba se přenést přes tyto přežitky a začít myslet na záchranu i těch nejmenších tvorů.“

Léčba infekce vyplašené žabky si vyžádala 4-5 týdnů. Kromě poškození sekačkou měla žába i 2 parazity, které se podařilo úspěšně odstranit. Příběh se stal skvělou inspirací pro lidi po celém světě, kteří se mohou dostat do podobné situace.