Technologie

Vybírejte pneumatiky chytře

Problematika pneumatik zasáhne dříve nebo později každého řidiče. Někteří se jí téměř nevěnují a když je nejvyšší čas pořídit nové pneumatiky, sáhnou po nejlevnější nabídce, která se jim dostane pod ruku. Takto bohužel nakupuje pneu stále více řidičů.

Někteří řidiči také svěřují výběr pneumatik svému servisu, ne každý servis však nakoupí vhodné pneumatiky a také často podlehne levným cenám. Je vhodné si uvědomit, že pneumatiky jsou jednou z nejdůležitějších částí vozu a výrazným způsobem ovlivňují bezpečnost na vozovce. Proto není vhodné nechávat jejich výběr náhodě, ale raději sáhnout po řešení, které je z hlediska kvality nejlepší.

Kde pneumatiky vybírat

Pokud nechcete výběru pneumatik věnovat více času než je nezbytné, vybírejte je na PneuOK.cz. Nachází se zde široký výběr kvalitních pneumatik s garancí nejnižší ceny. Nemusíte být specialistou na pneu, abyste vybrali dobře. Díky přehlednému konfigurátoru zvládne výběr pneu každý.

Kdy je vhodné pneumatiky vybírat? Zejména tehdy, když zaznamenáte sjetý vzorek nebo tehdy, když jsou nějakým způsobem poškozené. Důležité je také myslet na včasné přezutí. Povinnost přezutí z letních pneu na zimní je od 1. listopadu do 31. března. Toto rozmezí sice není nutné přesně dodržovat, jelikož je počasí nevyzpytatelné a v prosinci mohou mnohdy panovat jarní teploty, ale zapomínat by se na něj nemělo. Pokud náhle zima udeří, letní pneumatiky jsou ve sněhu či na ledu bezradné a výrazně zvyšují riziko nehody. Zatímco se letní pneumatiky na sněhu kloužou, u zimních se vzorek zakousne do sněhové přikrývky a zajistí vozu bezpečnou jízdu.

Správné přezutí také často kontroluje policie, která měří hloubku vzorku. Kromě přezutí z letních pneu na zimní je vhodné čas od času vzorek přeměřit, aby odpovídal potřebným parametrům a pokud vyhovovat nebude, na PneuOK.cz hravě koupíte zimní pneumatiky, které hravě splní požadavky na pneu.