Finance

Dobré reference jsou pro firmy důležité, tvrdí statistiky

Co všechno je důležité pro firmy? Jeden by řekl, že vysoké zisky, druhý je toho názoru, že vizitkou dobré společnosti jsou spokojení zaměstnanci. Další je toho názoru, že jsou pro firmy důležité zakázky a spokojení obchodní partneři. Podle posledních statistik však lze říct, že pro firmy jsou velice důležité reference a celkové hodnocení firem. Právě toto se podílí na tom, jestli budou nebo nebudou obsazené pozice ve firmě, které jsou volné.

Stále by se dalo říct, že se Česká republika potýká se zaměstnaneckou krizí. Volná pracovní místa stále ještě nejsou nahrazována schopnými pracovníky, kteří by zvládli dobře práci, která jim je udělena. Důvodem neobsazených pozic je nízká nezaměstnanost čili malé množství lidí, kteří by mohli danou pozici obsadit.

V případě, že patříte k lidem, kteří si hledají práci, jistě nám dáte za pravdu, že se rozhodujete na základě tří věcí, a sice na základě referencí, platu a také benefitů. Zůstaňme však u hodnocení firem, jelikož to mnozí lídři firem neberou v potaz.

Hodnocení firem hraje roli v mnoha situacích

Nemusíme samozřejmě mluvit o získávání nové pracovní síly, o hledání uchazečů. Můžeme také mluvit o hledání nových sponzorů nebo obchodních partnerů. Všichni zmínění totiž sledují hodnocení firem, čtou si firemní zkušenosti a recenze nejen klientů, ale také zaměstnanců jako takových. Člověk si při čtení zmiňovaného hodnocení dělá o firmě jakýsi obrázek. Lze konstatovat, že je to podobné, jako když si dělají zaměstnavatelé obrázek o potencionálním zaměstnanci, když projíždí jeho sociální sítě.

O čem mluví hodnocení a reference?

O čem všem mluví napsané hodnocení nebo reference nejen na internetu? Například se v tom odráží chování zaměstnavatelů k zaměstnancům, odráží se v tom také to, jak vypadá pracovní prostředí nebo jak zaměstnavatelé přistupují ke konkrétním záležitostem.