Cestování

Dokonalé Algarve

Máte touho cestovat do destinací, které nejsou u českých turistů příliš známé? Máme pro vás tip, kam se vydat do Evropy, užít si skvělou dovolenou, a zároveň poznat něco nového. Tímto místem je Portugalské Algarve.

Algarve je oblast ležící na úplném jihu celého Portugalska. Jedná se o oblast, která je vyhledávaná především turisty z Anglie, ovšem cenově odpovídá spíše Chorvatsku. Centrem celé oblasti je přístavní město Faro, které je starověkou kartaginskou osadou, která se v dnešních dnech nachází uprostřed chráněné ptačí rezervace.

To co sem ovšem láká turisty nejvíce jsou nekonečné písečné pláže, které nabízejí neskutečný relax a pohodu. Některé z nich jsou ozvláštněny a rozmanité skalní útvary, které vyvolávají až magický dojem. Díky rozsáhlosti pláží budete mít jistotu, že vždy si najdete místo sami pro sebe a budete si tak moci užívat jen krásné přírody, moře a nekonečného klidu.

Algarve však není jen Faro. Tato lokalita nabízí obrovské množství nejrůznějších schovaných pláží a plážiček, na kterých budete úplně sami. Zároveň zde najdete velké množství měst a vesnic, které působí jako by byly ze zcela jiného prostředí. Tato oblast totiž díky úzkému kontaktu s Afrikou a dlouhodobé nadvládě Arabů, má pro nás Evropany zcela jinou a netradiční atmosféru. Kterou prostě musíte zažít!

Vřele vám doporučujeme zapůjčit si automobil a pár dnů věnovat poznáváním celého regionu, který je vyhlášený pro svou kuchyni, ve které najdete především tradiční tresku, a také pro své lahodné, sluncem prozářené víno. Naučte se na místních oceánských vlnách surfovat, poznejte podmořský život a místní kulturu, která vás ohromí.

Dovolená v Algarve je jiná, než dovolená v Chorvatsku či Řecku. Země se od sebe liší a i zážitky jsou jiné. Ovšem neméně intenzivní a krásné. Pokud tedy chcete změnu, Algarve je vaší jasnou volbou!