Cestování

Vše co sebou musíte mít s sebou na hory

Pokud plánujete během prázdnin zvládnout výšlap na nějakou tu horu, kdy také budete během vaší cesty v horách přespávat, máme pro vás několik tipů, co byste rozhodně neměli podcenit. Podívejte se na náš seznam toho, co si sebou na hory stoprocentně vzít.

Tím nejdůležitějším bude správný batoh

Pokud chcete skutečně pohodlný trek, pak je zapotřebí mít dobrý baťoh. Vybírejte si především podle kvality, nikoliv na základě ceny. Batoh musí být dostatečně velký, ale zároveň musí obsahovat jen to nejnutnější. Vyvarujte se haldám oblečení a zbytečností. Batoh vždy před koupí vyzkoušejte, naučte se jej správně nastavit a hlavně kupujte takový batoh, který bude mít dostatečnou odporu pro vaše záda a ramena během putování. Připravte si minimálně čtyři tisíce korun.

Nepodceňujte boty

Druhou životně důležitou věcí jsou boty. I na nich rozhodně nešetřete, kupujte jen ověřené značky a snažte se, aby byly boty vždy celé kožené a ošetřete je kvalitní impregnací proti proniknutí vody. Rozhodně počítejte s tím, že trekové boty se musí prošlápnout. Pokud si je tedy zakoupíte nové boty a hned s nimi vyrazíte na túru, asi budete trochu naříkat. Je tedy lepší si boty prošlápnout na několika kratších výšlapech. Na nové boty si připravte minimálně tři až čtyři tisíce korun.

Musíte znát cestu!

Pokud se vydáte do destinací, které neznáte, pak se zcela jistě vybavte mapou. Nejlépe pak hned dvěma. První mapa by měla být rozhodně klasická papírová turistická. Tu pak můžete doplnit také o tu elektronickou ve vašem mobilu. Zde doporučujeme mapy od Mapy.cz, které můžete používat i offline a do kterých si můžete stáhnout i mapy cizích zemí. S touto apkou se tedy nikdy neztratíte, i kdybyste chtěli.

Nepodceňujte lékárnu

Stejně jako je důležitá mapa, je důležitá lékárnička. Zatímco mapu budete mít v ruce pořád, doufejte že lékárničku nikdy. I tak se ale velmi hodí v momentě, kdy je potřeba. Vybavte se především obinadly, léky tlumícímu bolest, nůžkami a dezinfekcí. Hodí se také antibiotika.