Finance

Důvody, proč využít služeb realitního agenta

Je pravdou, že pokud se rozhodnete prodat svou nemovitost nebo naopak ji chcete koupit, můžete vše udělat bez jakékoliv pomoci realitního agenta. Pravděpodobně vše nakonec zvládnete, ovšem věřte, že by vše neprobíhalo úplně podle vašich představ a nejspíš by to pro vás nebylo ani nejvýhodnější řešení.

Když sháníte dům nebo byt, s realitním agentem máte mnohem větší pravděpodobnost, že seženete bydlení podle vašich představ. A pokud nějakou nemovitost prodáváte, zcela určitě ji s realitním agentem prodáte lépe, rychleji, bezpečněji, za vyšší cenu a navíc bez jakýchkoliv starostí.

Realitní makléř Praha Bc. Roman Machník, MBA má ve své historii mnoho spokojených klientů na straně prodávajících i kupujících. Oblíbený a vyhledávaný realitní expert je pověstný především svým vstřícným a vždy osobním přístupem, férovým jednáním a rovněž i svým komplexním řešením. Je rovněž certifikovaným specialistou na prověřování stavu nemovitosti a taky zástupcem Realitní komory ČR pro Prahu 4.

Od začátku do konce je s vámi

Máte 100% záruku, že budete od začátku do konce zastupováni během celého procesu koupě nebo prodeje nemovitosti – analýza potřeb, správné nastavení ceny nemovitosti, prohlídky, pravidelná komunikace a vyjednávání, pomoc při vyhodnocování podmínek, smlouvy a obvykle to nikdy nekončí pouze předáním dané nemovitosti.

Má přehled o kupujících a prodávajících

Roman Machník má přehled o tom, jak se vyvíjí realitní trh v ČR, kdo nemovitosti hledá nebo je naopak prodává, což v kombinaci s jeho bohatými zkušenostmi a využíváním moderních nástrojů, postupů a způsobů vede obvykle k velmi rychlé transakci. Vše zjistíte na webu Machnik.cz.

Zná oblast, ve které pracuje

Při hledání nebo prodeji nemovitosti je potřeba znát mnoho dalších informací, souvislostí a okolností, například kde je nejbližší zastávka veřejné dopravy, jaká je obecně dopravní dostupnost, možnost parkování, nákupní možnosti a další občanská infrastruktura, které pomohou přidat hodnotu vašemu majetku. Určitě je taky dobré znát i různé možnosti sportovního, kulturního či jiného vyžití v okolí dané nemovitosti. Znalost dané lokality může bezesporu výrazně ovlivnit případné konečné rozhodnutí při prodeji nebo i při koupi nemovitosti.

Je prostředníkem mezi vámi a klientem

Postará se o veškeré potřebné smlouvy a dokumenty a usnadní všechny procesy, které jsou třeba při procesu prodeje nebo nákupu nemovitosti udělat. Bc. Roman Machník, MBA také zajistí, aby kupní smlouva byla vypracována v souladu s pravidly a platnými zákony, vždy hájí vaše zájmy a stojí na vaší straně, ať už nemovitost prodáváte nebo kupujete.

Vyjedná za vás nejlepší cenu

Roman Machník zná potřebné argumenty a způsoby, aby při prodeji nemovitosti obhájil její prodejní cenu a mnohdy i ji při zvýšeném zájmu i navýšil. Při koupi nemovitosti zase umí vyjednat co nejlepší podmínky pro kupujícího. Jeho cílem je vždy dosáhnout dohody mezi kupujícím a prodávajícím. Realitní makléř obecně stojí vždy na straně toho, koho zastupuje a vždy hájí maximálně jeho zájmy a práva. Proto se vyplatí si vždy najmout svého realitního makléře, aby vás zastupoval, ať už prodáváte svoji nemovitost nebo ji kupujete. Jinak budete znevýhodnění oproti své protistraně, která bude s největší pravděpodobností právě realitním makléřem zastoupena.

Realitní agent zná argumenty potřebné k tomu, aby prodávajícímu dal prodejní cenu. Jeho cílem je dosáhnout dohody mezi kupujícím a prodávajícím. Uvědomte si, že realitní makléř je stejně ve službách kupujícího a prodávajícího, ale nezvýhodňuje žádnou stranu.