Cestování

Příjemné jarní počasí a památky bez davů turistů, jižní Itálie láká k objevení!

Svět se po dvouletém koronavirovém sevření pomalu a jistě otevírá, cesty do zahraničí usnadňuje také stovka přímých leteckých spojení přímo z letiště Praha. A kam vyrazit na prodloužený víkend nebo krátkou dovolenou? Zážitkové perly nejsou daleko, pouhé dvě hodiny letu z naší metropole čeká na turisty příjemné jarní teploty okolo 20 stupňů Celsia, výtečná gastronomie a památky hodné objevení bez davů turistů. Objevte skvosty jižní Itálie!

Neapol láká na archeologii i na gastronomii

Centrum Kampánie se sopkou Vesuv v zádech je oblíbené při cestách na Amalfitánské pobřeží, ale stojí za návštěvu i během prodlouženého víkendu. V jarních měsících navíc není Neapol doslova narvaná turisty a lze si tak užít posezení na Piazza del Plebiscito, prozkoumat nejvyšší zastřešenou galerii, prohlédnout Královský palác nebo vrátit se v čase do středověku skrze dva hrady – Castel Nuovo a Castel dell’Ovo. Po zarezervování letenek a zaparkování vozu na letišti v rámci Smile Parking se můžete těšit na výtečnou kávu s tradičními zákusky z listového těsta, jako je sfogliatella, nebo na citronové dortíky či na kapku něčeho ostřejšího, protože Neapol je známá místním likérem zvaným limoncello.

Pescara zve na posezení na pláži

Mezi českými turisty nepatří mezi nejznámější, ale bezpochyby stojí za návštěvu. Pescara je přímořským letoviskem v regionu Abruzzo na břehu Jaderského moře. A co je největší lákadlo? Rozhodně široké a dlouhé písčité pláže s postupným vstupem do moře a nespočet skvělých restaurací a taverniček, kde si lze užívat místní gastronomických zážitků včetně výtečného vína. Pescara láká na procházky v marině i podél pobřeží, velkou výhodou je, že letiště, které připomíná spíše vlakové nádraží, je pouhé 4 kilometry od centra. Stačí tedy zaparkovat na letišti Praha a za necelé dvě hodiny letu si užívat italské vstřícnosti a pohostinnosti.

Bari zaujme historií

Dalším letoviskem, kam nabízí česká metropole přímé lety, je Bari. Jedná se o druhé největší město jižní Itálie a jeho dlouhá historie sahá díky své poloze až do doby bronzové. Skrze místní přístav totiž putovalo dlouhá staletí zboží z Orientu a dodnes hraje v místní ekonomice velkou roli. Milovníci historie jistě ocení procházky starým městem, které si mohou zpestřit návštěvami baziliky svatého Mikuláše, kde se nacházejí jeho ostatky, nebo katedrály svatého Sabina. Bezpochyby dalším zajímavým místem je hrad Houhenstaufen neboli Castello normanno-svevo z 12. století, který láká na prohlídky a výstavy, které lze zakončit posezením v restauraci v blízké marině s pohledem na moře.