Technologie

Začínáte pracovat jako soukromý zemědělec?

V dnešní době by se mohlo mnohým z vás zdát, že začít podnikat je snadná záležitost a k úspěchu stačí jen dostatek finančních prostředků. Takový začínající podnikatel musí mít nejen hodně peněz a snahy, ale i pevnou vůli, spoustu času a organizační schopnosti. Pokud se týká oboru zemědělského, platí to dvojnásobně.

Základní výrobní nástroj zemědělce

Asi nebude nikomu třeba vysvětlovat, co je základním výrobním nástrojem každého zemědělce. Pokud chová hospodářská zvířata, obhospodařuje pole a louky, nebo jen převáží materiál, ke každé této činnosti potřebuje jednoznačně traktor. Ten je pro zemědělce nepostradatelnou součástí v jeho podnikání.

Pořízení nového nebo staršího traktoru

Výhoda pořízení nového traktoru je v tom, že si budete moci přesně nakonfigurovat jeho vybavení, výkon, vzhled a ostatní parametry přímo u prodejce nebo výrobce. U staršího stroje je tento výběr poněkud omezený, musíte vybírat právě to co je k dispozici a musíte tak dělat určité kompromisy. V některých případech je potom nutné, dokoupit přídavná zařízení na traktor, která Vám budou sloužit pro Vaše specifické potřeby.

Když se něco pokazí

U nového traktoru Vám určitě nehrozí, že se hned porouchá. Pokud však vlastníte starší, musíte počítat sem tam s nějakou tou opravou. S každou ale hned nemusíte běžet do servisu. Mnozí z Vás jsou tak šikovní, že opravu zvládnou sami. K tomu postačí jen sehnat náhradní díly na traktor a problém je vyřešen.

Ze starého nový, moderní!

Pořídili jste si starší traktor a chcete si ho zmodernizovat? I tohle dnes velmi snadno zrealizujete. Můžete třeba začít u nového sedadla do traktoru, které jsou na trhu celkem snadno dostupné. U těchto moderních sedadel si můžete nastavit svoji váhu, nastavit délku sedadla, její opěrku zad, hlavy a lokte, a navíc bývá součástí i automatický bezpečnostní pás a vyhřívání, pro práci v zimním období.