Technologie

Jak si vybrat správný servis na chiptuning

Silné auto, které má jedinečný výkon, je snem mnoha mužů. V dnešní době je možné si to splnit i s obyčejným autem. Stačí znát ten správný servis na chiptuning a výkon může jít nahoru. Kromě nové dávky koňských sil, získáte i nižší spotřebu. Existuje však několik doporučení, které o zvýšení výkonu musíte vědět.

Maximální nárůst výkonu je okolo 30%. Obvykle se však dosahuje menší hodnoty. Vše záleží na typu vozu a druhu motoru. Technický stav vozidla se promítne do celkového výsledku chiptuningu. K dosažení co nejlepšího výsledku je však možné pomoci. Hlavním pravidlem je totiž výběr té správné dílny.

Výběr správného partnera

Stejně jako v životě, tak i tady platí, že správný partner umí zázraky. Na trhu existuje celá řada dílen, které nabízí tuning motoru. Ne všechny jsou však ti správní. Vyhýbejte se dílnám, které slibují zázrak na počkání. Ptejte se známých, zda nemají s nějakou společností zkušenosti a zda vám mohou něco doporučit. Osobní reference mají totiž tu největší váhu.

 

mot

Nechtějte zázraky, ale záruky

Nárůst výkonu a snížení spotřeby paliva je krásná věc. Mnohem víc by vás však mělo zajímat, zda jsou změny provedené na voze v souladu s typem vozu. Každý vůz má své limity. Některý vůz je schopný o nárůst několik desítek procent. Jiný to může zničit. Před samotným chiptuningem chtějte záruky, že všechny změny, které budou na vozu provedeny, půjde vrátit zpět. Kvalitní servis vám ji poskytne.

Lepší vrabec v hrsti, než holub na střeše

Toto přirovnání se skvěle hodí i pro chiptuning. Jestliže se dostanete do dílny, která všechny úpravy provádí na koleni, rychle utíkejte pryč. Úprava výkonu a změna jízdních vlastností potřebuje mnohem více, než napíchnutí řídící jednotky a pět minut času. Každé auto je specifické a tak specifické budou i úpravy. Zálohujte všechny změny, které provedete na voze, ať se v případě poruchy, můžete vše vrátit do původního stavu.