Zábava

Existuje mnoho důvodů, proč začít s potápěním

Potápění je volnočasová aktivita, kterou si každý může užít. Chcete se začít potápět a stát se průzkumníkem mořského dna? Ponořte se do neznáma tím, že uděláte první krok a přihlásíte se na kurzy potápění.

Vydejte se na průzkum

Na pevnině se již mnoho tajemství neskrývá, ovšem každý ví, že Země je pokryta ze 70% vodou. To je obrovský prostor, který z velké části nebyl dosud prozkoumaný. Potápěčům je přístupné pouze 1% povrchu oceánů, i když se to zdá jako malé číslo, věřte, že je to dost na několik životů k průzkumu.

Podvodní svět je plný nádherných pokladů k objevování …

Proč je potápění tak fascinující? Kromě možnosti dýchat pod vodou, překračovat hranice, které byly dosud neprůchodné, je zde i možnost objevovat podvodní krajinu. Stejně jako na pevnině má mořské dno širokou škálu podnebí a ekosystémů. Potápění umožňuje pozorovat svatyně hlubin, kde flóra a fauna tvoří zahrady, které jsou vizí ráje. Stejně jako Velký bariérový útes v Austrálii, Rudé moře v Egyptě, Galapágy, Trukové ostrovy v srdci Tichého oceánu, Silfra na Islandu, Cenotes v Mexiku, úchvatné Zelené jezero v Rakousku … A mnoho dalších neuvěřitelná míst k objevování!

Některá známá místa navštivte se společností Seawolf. Potápění Seawolf má v nabídce kurzy pro začátečníky i rozšířené.

Užijete si neskutečný klid

Po ponoření si můžete odpočinout. Velmi daleko od hluku města. Zde se drží mořské ticho, které vám umožní snadno vnímat syčení bublin spojujících hladinu a mísících se se zvuky vodních organismů. Jakmile strach z vody opadne, stane se podmořské místo pro objevování a při plném odvíjení si budete svůj ponor plně užívat. V případě paniky důvěřujte svému instruktorovi. Pokojně vás naučí soustředit se na dech, jako když děláte jógu („ujjayi“). Schopnost slyšet dech umožňuje intenzivní relaxaci. Takže se nebojte a nechte se houpat vlnou.