Nezařazené

Neutrácejte za drahé šperky zbytečně vysoké sumy

Pokud jste milovníky starožitností a drahých šperků, jistě neunikají vaší pozornosti antikvariáty. Bohužel mnoho z nich má ve své nabídce nekvalitní či neoriginální zboží a není neobvyklé, že se často jedná o nekalé praktiky prodejců.

Na webu antikart.cz objevíte pouze kvalitní a prověřené starožitnosti, sochy, obrazy a šperky. Přesvědčte se sami na jejich webu.

Prohlédněte šperky ze všech úhlů

Podívejte se na zadní část šperku, nejen na přední. Dobré starožitné šperky budou odborně dokončeny, bez známek opotřebení.

Podívejte se na punc a zkontrolujte hroty šperku. Nepřehlédněte praskliny v drahokamech a ve sklovině, které se v nich často vyskytují. Navzdory tomu jsou obecně starožitné šperky kvalitnější. Ne nadarmo se říká, že se nic nedělá tak kvalitně jako v dřívějších dobách.

Šperky a starožitnosti jsou skvělo investicí

Pokud jste někdy zkoušeli prodat šperk z druhé ruky, pravděpodobně vás šokovalo, jak málo vám za něj bylo nabídnuto. Je to proto, že moderní šperky jsou oceňovány na základě toho, kolik mají kovu. Drahokamy mají na trhu samostatnou hodnotu.

Starožitné a vintage šperky mají větší hodnotu než součet jejich částí, protože každý kus je jedinečný a nelze jej duplikovat pomocí moderních výrobních metod. Obecně řečeno, starožitné a vintage šperky stojí méně než nové šperky, a přesto mají větší hodnotu.

Kontrola puncovního úřadu

Mezi nejčastější zboží v antikvarátech patří starožitnosti a šperky. Právě šperky mají často skryté vady, kterých si na první pohled nevšimnete nebo se jedná o kvalitní kopie drahých kamenů.

Před nákupem šperků se vždy ujistěte, že jsou řádně proclené a zkontrolované Puncovním úřadem v Praze. Na webu antikart.cz objevíte šperky, které jsou vždy opatřeny vydanými certifikáty od nejlepších světově uznávaných gemologických laboratoří, jako jsou G.L.A., A.I.G.L. a G.I.A. Nejčastěji se jedná o šperky s konkrétními drahými kameny – Brilianty, Safíry, Rubíny, Smaragdy a atd.) Původ šperků je v Izraeli nebo v USA, je tedy jen malá pravděpodobnost, že narazíte ve společnosti na stejný šperk.