Technologie

Fotopasti, ideální ochrana majetku

Obavu ze zlodějů má v dnešní době snad každý, někdo se jich bojí více, někdo zase méně. Pokud už jste někdy čelili nezvané návštěvě, tak jistě víte, jak nepříjemný zážitek to je. Není divu, že stále více lidí vyhledává různé zabezpečovací systémy.

Populární jsou zejména bezpečnostní dveře, alarmy nebo i mříže do oken. Většina těchto ochranných prostředků je zkušeným zlodějům velmi dobře známá, ale stále se najde technika, na kterou se nikdo připravit nemůže a tou jsou fotopasti. Nevýhodou většiny zabezpečovacích zařízení je to, že se dají snadno zaregistrovat. U fotopastí je to však jiné. Na rozdíl od kamer jsou dokonale maskované a žádný vandal nebo zloděj si jich jen tak nevšimne.

Fotopasti pod lupou

Fotopast je drobné zařízení, jehož hlavními částmi jsou čidla a také kvalitní optická mechanika, která umí zaznamenávat snímky i videa ve vysokém rozlišení. Fotopast se umístí na místo, odkud bude monitorovat váš pozemek, obvykle na strom. Fotopasti jsou určené výhradně do exteriéru, hravě odolají jakémukoliv počasí i povětrnostním podmínkám. Fungují nonstop a dokonce i v noci dokáží pořizovat kvalitní záběry.

Fotopast nenahrává v kuse, což je její hlavní výhoda. Pořídí snímek jen tehdy, když se do její blízkosti dostane jakékoliv zvíře nebo osoba. Nemusíte se bát, že by fotopasti cokoliv uniklo, jejich reakce jsou ve zlomku vteřiny. Pokud si jí umístíte na strom, můžete vždy s odstupem času sledovat, co všechno nafotila. Rázem můžete přijít na to, kdo k vám chodí na pozemek v době vaší nepřítomnosti.

Jelikož jsou fotopasti na baterie, můžete je umístit i na místo, kde není elektřina, třeba na zahradu, na parkoviště, do sadu nebo třeba i do lesa. Fotopasti jsou stále používanější, používají je nejen starostliví majitelé nemovitostí, ale i bezpečnostní agentury, přírodovědci, zoologové, myslivci aj. Díky nízké ceně jsou fotopasti snadno distupné pro každého.