Technologie

Jak na servis a opravy notebooku?

Notebooky jsou vlastně přenosné počítače a dělají stejné úlohy, jako počítače stolní. Jejich výhoda spočívá v nízké hmotnosti a snadné přenositelnosti. Vyplývá to již ze samotného názvu, neboť laptop znamená ve volném překladu z angličtiny počítač, se kterým lze pracovat na klíně. Nezbytným předpokladem spolehlivého fungování je pravidelný servis notebooku.

Závady

Nejčastěji dochází u notebooku k těmto závadám:

  • nereaguje na zapnutí
  • zapne se, ale obraz se neobjeví, nebo se sice zapne, ale po chvíli se sám vypne
  • nefunguje klávesnice nebo některá klávesa
  • rozbije se LCD, praskne šasi nebo se zlomí panty
  • přístroj se zasekává, přehřívá nebo hlasitě hučí

Servis a opravy

Kvalitní servis a opravy provádí firma RG computer service na webu rgservice.cz. Firmám nabízí provádění pravidelného servisu jejich notebooků na základě smlouvy. Běžným uživatelům stačí vyplnit formulář „Objednávám opravu“ a notebook doručit do servisu. Další možností je využití služby svozu notebooků.

Zvolíte podle své potřeby určitý den, notebook zabalíte do krabice a ve zvolený den vám zavolá kurýr společnosti GLS, domluví s vámi čas předání a notebook odveze do servisu. Oprava notebooku je provedena obvykle do 10 pracovních dnů a opravený a otestovaný přístroj vám servis doručí na vaši adresu na dobírku. Ještě před tím provede servis zdarma diagnostiku i stanovení ceny, abyste se mohli rozhodnout, zda notebook nechat či nenechat opravit.

Jaké jsou nejčastější opravy?

Často jsou opravovány základní desky, především se jedná o výměnu grafického čipu, čipsetu a dalších IC. Dále to jsou opravy napájecí části procesorů, grafických čipů nebo nabíjecích obvodů, opravy a výměny poškozených konektorů, klávesnic, lcd, pantů, šasi, záchrana dat flash paměti atd. Výhodou služeb RG computer servisu je, že na rozdíl od jiných servisů, které hned nabídnou výměnu celé desky, provede opravu konkrétní vadné součástky, což zákazníka vyjde mnohem levněji.