Zábava

Vhodné oblečení na zimní běhání? Nepodceňte ho!

Pokud patříte mezi milovníky běhání a běh si dopřáváte i během zimních měsíců, jistě víte, jak moc je důležité vhodné oblečení a doplňky, které vás ochrání před nachlazením. Pokud s během teprve začínáte či nemáte zcela povědomí o tom, co by vám při zimním běhání nemělo chybět, pokračujte ve čtení dále.

Kvalitní funkční prádlo

Základem vašeho oblečení při běhání by mělo být kvalitní funkční prádlo, které udržuje vaše tělo v teple, ale zároveň efektivně odvádí pot. Ve funkčním prádle byste se jednoduše neměli pařit a mělo by vám být během výkonu příjemně. Na funkční prádlo můžete obléct běžecké legíny a triko. Velmi záleží, zda jsou v době, kdy jdete běhat, teploty pod či nad nulou. Někdy si totiž vystačíte jen se zateplenými běžeckými legínami. Na tričko patří ještě funkční mikina, která vás udrží v teple. Oblečení na běhání doporučuje vždy více vrstvit, ale pozor, abyste se ve svém outfitu následně zbytečně nepekli.

Vhodný svršek a obuv

Dobře vybírejte také svršek, ve kterém se vydáte běhat. Sáhnout můžete po lehčí bundě nebo vestě, která vás také dostatečně ochrání. Kvalitní bundy i vesty můžete najít na stránkách https://www.xfer.cz/. Jedná se o velkoobchod oblečení, který se specializuje nejen na prodej sportovního oblečení a oblečení pro volný čas. Variantu svršku volte tedy i podle toho, jak velká zima venku je. Nezapomínejte ani na kvalitní běžeckou obuv, která bude určena na běhání venku v terénu.

Doplňky

Velmi důležitými jsou přes zimu především doplňky. Chybět by vám neměly kvalitní běžecké ponožky, ochrana uší a hlavy v podobě čepice či čelenky, rukavice a především nákrčník, který vás ochrání před zbytečným nastydnutím. To vše můžete objevit na stránkách https://www.xfer.cz/ ve skvělé kvalitě a za příznivou cenu.