Zábava

Kam pro kvalitní víno?

Plánujete oslavu narozenin a rád byste hostům nabídl také kvalitní víno? Na Vašem nápojovém lístku by neměla scházet lahodná španělská vína.

Tajemství španělských vín

Španělsko patří ke třem největším vinařským zemím v Evropě. Svou rozlohou je dokonce číslem jedna, avšak v produkci jej předčila Francie s Itálií. K pěstování vína se ve Španělsku váže dlouhá historie i tradice. V současnosti lze říci, že pěstování vína ve Španělsku je na vzestupu. Španělsko může být pyšné především na svá červená vína. Ty lze poznat podle nezaměnitelné chuti, vábivé barvě i neodolatelné vůni. K těm nejkvalitnějším španělským vínům patří ta pocházející z oblasti Rioja a Ribera del Duero. K nejpěstovanějším odrůdám červeného vína patří Tempranillo, Garnacha, Syrah a Merlot. Díky rozmanitým klimatickým podmínkám může Španělsko nabídnout nejen špičková červená vína, ale také velmi dobrá bílá vína, sangrie a šumivé vína typu CAVA.

Nabídka potravin z e-shopu BMC Brno

Španělská vína se dělí podle doby zrání na JOVEN, COSECHA, CRIANZA, RESERVA a GRAN RESERVA. Přičemž vína s označením GRAN RESERVA dozrávají minimálně dva roky v barikových sudech a rok až tři v láhvích. Vynikající španělská vína můžete ještě dnes nakoupit prostřednictvím e-shopu společnosti BMC Brno. Veškerý sortiment zboží najdete zde www.bmcbrno.cz. V portfoliu BMC Brno naleznete nejen alkoholické nápoje, ale také různá gastro balení. Pochutnat si tak můžete na typických španělských delikatesách, jako jsou Jamón Iberico, Chorizo Extra Tello, španělské olivy či Turrón mandle v čokoládě.