Zahraničí

Kouzelný bradavický express

Harryho Pottera zná asi každý a tak všichni ví, že se Harry do Své školy v Bradavicích dostával pomocí vlaku. A právě tento vlak dělá zázraky i po skončení všech příhod tohoto čaroděje.

Vlak totiž dopravoval Harryho do školy nejen v knize, ale samozřejmě také ve filmu. Pro tyto účely byla postavená speciální replika historické parní lokomotivy z konce předminulého století, která dostala jméno Jacobite. Po skončení natáčení nebylo jejím osudem stát nehnutě ve skladech filmových studií, ale naopak mu byla dána příležitost dělat radost dětem i nadále. Brázdí totiž skotskou vysočinu a tak si zájemci mohou alespoň na chvilku užít cestu tímto kouzelným vláčkem.

A že je tento vlak skutečně kouzelný potvrzuje i věc, která se nedávno stala rodině Cluettových. John a Helen Cluettovy vzaly své dvě malé děti na romantický víkend do chaty, která je přístupná pouze po řece. Ovšem během jejich pobytu přišla náhlá bouře a jejich loďku jim odnesla po vodě pryč. Rodina tak neměla žádnou šanci jak se z místa dostat, pokud by se nevydala na dlouhý pochod neprostupným terénem k nejbližšímu městu, které leželo pět kilometrů od chaty.

A právě takový plán se rodičům kvůli jejich dětem moc nezamlouval. Zavolali proto policii a strážníci vymysleli skutečně originální řešení. Uspořádali speciální zastávku vláčku Jacobite, který projížděl asi půl kilometru od chaty.

Rodina se tedy vydala na pochod, při kterém se děti neskutečně bavily, ovšem oči se jim nejvíce rozzářili v momentě, kdy uviděli kouzelný vlak. Ten je poté odvezl do nejbližšího města, kde rodina nalezla také svůj automobil a mohla spokojeně odjet domů. Hagrid by z toho měl skutečně radost.