Technologie

Nanokosmetika

Pokud jste fandou do automobilů, zcela jistě máte starost o to, aby váš miláček vypadal vždy naprosto perfektně. Možná že jste přemýšleli o koupi nového hitu jménem nanokosmetika, která pracuje na nanobázi. Název sice zní skvěle, ale je takovýto produkt skutečně tak efektivní jak se prezentuje?

Funguje?

Nanokosmetiku dnes nabízí velké množství výrobců jak zaměřených přímo na autokosmetiku, tak také samotní výrobci automobilů. Hned na začátku bychom si měli říct, že nanokosmetika skutečně funkční je a dokáže ochránit lak vašeho vozu skutečně efektivně. Její skvělou vlastností je totiž skladba nanomolekul, které jsou schopny dostat skutečně hluboko do laku a vytvořit na něm ochranný film, který lak ochraňuje.

Nic není dokonalé

Bohužel ani u nanokosmetiky nemůžeme počítat se zázraky. Odletující kamínky, mráz, prudký déšť a další nepříznivé vlivy počasí mají na tento druh ochrany výrazný negativní efekt, který způsobuje rychlou ztrátu ochranného filmu na povrchu automobilového laku.

Obecně se v tomto případě dá doporučit postu, že čím dražší kosmetika tím lepší. Samy bychom se však vyhýbali kosmetice nabízené přímo automobilkami, protože jejich produkty bývají velmi často předražené. Volte tak osvědčeného specialistu na autokosmetiku a volte z jeho dražšího sortimentu, zde byste již měli nalézt kvalitu.

Ochrana skla

Co však doporučujeme vřele je kosmetika na ošetření předního skla a vytvořené hydrofobní vrstvy, která vám pomůže k lepší viditelnost z vozu v dešti. Opět platí, že je nesmyl kosmetiku nanášet v mrazu, kdy toho moc nenaprší a jen bychom přišli o své peníze. Kosmetiku nanášejte na jaře v létě a na podzim. Výsledkem jsou shluky vodních kapiček, které se díky tlaku větru snáze dostanou z plochy předního okna a vy tak máte lepší výhled.

Omezíte tak například používání ostřikovačů, stěrače však zapínat budete muset. Těm se zkrátka nevyhnete a jejich nepoužívání a spoléhání se pouze na hydrofobní kosmetiku vřele nedoporučujeme.