Sport Zábava

Nejvtipnější moment mexické rallye

Rallye mnohdy přinese velice kuriózní momenty, a jeden takový se stal i na letošní rallye v Mexiku, kde pilot Meeke předvedl velmi vtipný kousek.

Poté co Volkswagen jako jasný panovník světové rallye opustil celou tuto soutěž, atmosféra se okamžitě stala dýchatelnou i pro ostatní stáje. Doposud měl každý závod ze tří jiného vítěze a to jezdce i značku. V Mexiku se triumfu dočkal Brit Kris Meeke, který je považovaný za velkého adepta na vítězství.

Citroeny C3 WRC však měly doposud problémy s poněkud rozdivočenou zadní částí automobilu, což zapříčinilo traty jak na Toyoty, tak i Hyundaie. Ovšem Meeke i v Mexiku potvrdil, že mechanici na vozech zapracovali a auto je nyní připraveno 100%.

Na startu devatenácté rychlostní zkoušky měl náskok dostatečných 37,8 sekund. Ovšem ke konci této zkoušky nastal velmi zajímavý moment. Do cíle Meekeovi chyběl poslední kilometr, tedy vlastně dvě poslední zatáčky. Jel naplno, ovšem náhle opustil trať zrovna v místě parkoviště vozů návštěvníků a personálu.

Velmi zmateně se pak začal motat mezi zaparkovanými vozy, kdy se některým těsně vyhnul, a jeden Volkswagen dokonce naboural. Nakonec si však našel cestu zpět na trať za pomoci organizátorů a celý závod byl schopen dokončit a to dokonce s aurou vítezství. V cíli se pak zjistilo, že dokonce dojeli i se zcela prázdnou pneumatikou.

Sám Meeke se k celé situaci vyjádřil tak, že měl štěstí. „Najel jsem na hrbol a ten mě vyhodil ven. Měl jsem štěstí…“ V čele celé klasifikace MS stojí Ogier s Fordem, který vede s osmibodovým náskokem před Latvalou s Toyotou.