Sport

Dámská kola jako krásné dárky nejen pod vánoční stromeček

Už víte, co letos věnujete k Vánocům vaší ženě, dospívající dceři, mamince nebo třeba přítelkyni? Pokud mají blízko ke sportu, můžete jim věnovat dámské kolo. Stačí se jen zamyslet nad tím, v jakém prostředí nejraději jezdí, zda mají rády nezpevněný terén nebo naopak pevný povrch, který neklouže a je takřka stejně sjízdní za sucha i za mokra. Pak už nebrání nic k tomu, abyste správně vybrali.

Proč investovat do dámského kola?

Uvažujte o tom, že koupíte klasické horské kolo či jiné, na které můžete jezdit vy i vaše žena? Pak vězte, že dámská kola mají svůj smysl. Protože je ženské tělo jinak anatomicky tvarované, tomuto se výrobci přizpůsobili a vyrábí dámská kola, která jsou pro ženy mnohem pohodlnější. Ženy jsou menší, lehčí, mají delší nohy, širší pánev, kratší prsty na rukou. V nejdůležitějších bodech jsou jednoduše mezi muži a ženami rozdíly. 

Odlišnosti jsou u dámských kol na první pohled patrná. Tedy některá. Třeba velikost rámu, která je na první pohled patrná. Rám u dámských kol je kratší, má větší sloping, takže ženy lépe dosáhnou na řídítka, jež jsou také kratší. Sedlo je u dámských kol měkčí, stejně jako gripy, čímž dochází k zabránění vzniku bolestivých otlaků. Zvýšený představec zase dovoluje lepší ovládání kola. Kratší kliky u dámských kol umožňují víc natáhnout nohu během jízdy. 

Tipy na kvalitní dámská kola

Rádi dáte na doporučení obchodu, který jízdním kolům rozumí? Pak vyberte např. model LEVIT – CORAX Bosch CX 3 625 mid steel-blue anthracite pearl. Jde o dámskou variantu horského elektrokola. Nebo CTM – CHARISMA 3.0 27,5“ matná tmavě růžová perleť/bílá 2023, což je dámské horské kolo s odpruženou vidlicí Suntour, lehkým hliníkovým rámem a pohonem Shimano Altus 3×8.

Není vůbec snadné vybrat kolo, které bude vyhovující. Bez obav se obraťte na Bikero.cz, kde najdete i pánská kola, elektrokola, dětská kola a odrážedla, cyklo doplňky, oblečení…