Technologie

Pořizujeme herní sestavu

Hry na počítači jsou pro širokou veřejnost bezesporu zábavné. Umožňují nám odreagovat se, na chvíli zapomenout na každodenní starosti. Abychom však mohli hrát hry na počítači, potřebujeme k tomu vhodný herní stroj. Pro většinu hráčů je důležité hrát ve vysokém rozlišení, aby měli co nejlepší požitek ze hry. Klíčové je vědět, jaké hry chcete hrát, podle jejich náročnosti se potom vybírá nejvhodnější herní počítačová sestava.

Co budete hrát

Vybrat si herní počítačovou sestavu není tak složité, jak se na první pohled může zdát. Hrajete jen občas starší hry, na které jste zvyklí z mládí, nebo naopak potřebujete každý den u počítače na několik hodin vypnout a vyhledáváte moderní akční hry? To je z hlediska výběru herního PC naprosto zásadní. Jde především o potřebný herní výkon celé sestavy, která musí zvládat vámi oblíbené hry. Když si vyberete počítač s nedostatečným výkonem, skončíte tak, že se vám hry budou ve vyšším rozlišení zasekávat, bude vynechávat zvuk a vás to bude rozčilovat. Ušetřete si nervy a vyberte si rovnou dostatečně výkonnou herní PC sestavu.

Sami či s odborníkem?

Máte-li znalosti hardwaru, můžete si herní PC sestavit sami, vyjde vás to určitě levněji než kupovat již hotovou sestavu. Je v tom však jedno velké ALE. Pokud komponenty neodhadnete dobře, nemusí být spolu kompatibilní vůbec, nebo se vám může stát, že budou navzájem omezovat svůj výkon, což je velká škoda.

Rozhodnete-li se pro již hotové sestavy od odborníků, můžete se spolehnout na to, že jsou vyzkoušené a vyladěné tak, aby fungovaly. Jde jen o to vybrat sestavu s optimálním výkonem pro vaše potřeby. Pakliže vám stačí nižší výkon a nepotřebujete úplnou top sestavu, prohlédněte si herní PC sestavy Falcon, které se řadí ke střední výkonnostní třídě a sem tam nějaká moderní hra vám na nich také slušně poběží. Pokud si potrpíte na nejnovější hry v nejvyšším nastavení, vsaďte na herní PC z řady Zombie machine nebo Elite gamer.