Technologie

Profesionální vybavení si každá firma dovolit nemůže

Je jedno, jestli se bude jednat o nový CNC soustruh nebo montážní linku, ale moderní technické vybavení je základ. Kdo se snaží udržet nabízet vysoký standard, tak jednoduše musí pravidelně investovat. Stejně jako IT firmy musí pořád kupovat nové počítače, lepší software, tak ve výrobě je situace podobná.

Když se jedná o zakázku, tak si firmy stále více zjišťují, jaké má dodavatel vybavení a jak vypadá jeho výroba, aby to nevypadalo jako dědova dílna, která nepůsobí dojmem, že splní požadavky. Pokud si právě zařizujete autolakovnu či jiný průmyslový provoz, je třeba věnovat pozornost jejich vybavení. Při vybavování provozu vsaďte na profesionální techniku. Díky ní dosáhnete mnohem vyšší efektivity práce a s tím zcela logicky souvisí i následný potenciálně vyšší počet přijímaných zakázek a z toho plynoucích vyšších zisků. Ve vašem novém provozu je mnoho věcí, které tam nesmí chybět.

Efektivní vzduchotechnika

V profesionálním provozu nesmí v žádném případě být jen pouhá lakovací kabina budovaná s vizí, že se to se zbývajícím provozem už nějak propojí. Moderní autolakovnu totiž musí tvořit ucelený komplex plný kompatibilních přístrojů. Nejlépe je začít u vzduchotechniky, tedy u vstupních a výstupních agregátů. Jejich úkolem je především dokonalá výměna vzduchu ve vaší lakovací kabině. Pak dosáhnete maximálně efektivní práce a zároveň si zajistíte optimální hygienu během provozu. Se vzduchem a s jeho působením úzce souvisí odsávací box, který musí zajistit, že barva se nedostane mimo pracovní prostor.

Komplexní vybavení

Kromě nutné vzduchotechniky je nezbytně nutné řešit i okolní přípravná pracoviště. Právě na těchto místech si dejte opravdu záležet. Zde totiž budou probíhat všechny ty důležité činnosti před samotným vstupem daného výrobku přímo do lakovací kabiny. Mějte k dispozici dostatek moderních míchacích boxů pro dosáhnutí rychlé a efektivní práce a výsledku v podobě nejlepší barevné požadované varianty. Pak již postačí pořídit si velmi dobrou lakovací kabinu. Speciální nákup požadovaného vybavení do autolakovny a průmyslového provozu neřešte pouze sami formou postupného dokupování přístrojů. Obraťte se raději na profesionály, kteří vám zařídí projektovou dokumentaci, poradí s přístroji a budete mít jistotu správné instalace a funkčnosti. Veškeré tyto služby nepodceňujte a obraťte se na odborníky. Pak můžete vybírat z pestrého sortimentu a dopřát si vysoce kvalitní profesionální vybavení lakovny, které vám bude zcela vyhovovat. Využijte cenných rad vycházejících z dlouholetých zkušeností v daném oboru.