Technologie

SSL certifikát pro nekonečno domén

Je možné jedním SSL certifikátem zabezpečit HTTPS komunikaci pro nekonečně domén? Ano, pomocí WildCard SSL certifikátu je možné na doméně zabezpečit její neomezený počet subdomén.

WildCard certifikát, nazývaný též hvězdičkový certifikát, má před názvem domény hvězdičku, která funguje v certifikátu jako „divoká karta – Wild Card“ a prohlížeče tak akceptují místo hvězdičky jakékoliv platné znaky před doménou. Díky tomu může být zabezpečena na serveru jakákoliv subdoména aniž by administrátor musel znát dopředu její název. Takže WildCard SSL certifikát pro doménu *.example.com zabezpečí domény admin.example.com, forum.example.com, eshop.example.com, mail.example.com nebo cokoliv.example.com a pokud by bylo potřeba i nekonečno dalších subdomén.

Vlastnosti WildCard SSL

WildCard certifikáty jsou velice oblíbené. Při potřebě HTTPS zabezpečení většího počtu domén šetří náklady a také práci administrátorů. Výhodou vystavovaných WildCard certifikátů je to, že umožňují zabezpečit také hlavní doménu, tedy jak adresu www.example.com, tak i example.com bez uvedení www. Z technického pohledu se WildCard certifikát neliší od běžných SSL certifikátů pro jednu doménu. Je důvěryhodný pro všechny moderní prohlížeče a mobilní zařízení, nabízí šifrování: 128-bit/256-bit či délku klíče 2048 Bits (RSA).

Ceny WildCard certifikátů

WildCard certifikáty jsou dražší než SSL certifikáty pro zabezpečení jedné domény a vyplatí se pořídit v okamžiku, kdy víme že bude potřeba zabezpečit více jak 5 subdomén nebo není jasné, jaké názvy bude potřeba zabezpečit. Jedním z nejpopulárnějších a nejlevnějších doménových WildCard SSL certifikátů je SSL certifikát RapidSSL WildCard, který je možné získat na 1 nebo 2 roky. Tento SSL certifikát vydává stejnojmenná certifikační autorita RapidSSL.

Kde získat WildCard SSL certifikát?

Na stránkách SSLmentor.cz je možné získat pro svůj web nebo projekt SSL certifikát z velmi široké nabídky 6 světových důvěryhodných certifikačních autorit jako je GeoTrust, Thawte, Sectigo (dříve jako Coodo) a dalších. Od nejlevnějších SSL certifikátů za cenu stokorun po nejdůvěryhodnější firemní EV SSL certifikáty. Samozřejmě že v nabídce nechybí ani představené WildCard SSL certifikáty.