Technologie

Jak vybrat venkovní osvětlení do domu?

Venkovní osvětlení usnadňuje orientaci kolem domu po setmění. Poskytovat dostatečné světlo je jeho hlavním účelem, zároveň mohou být venkovní světla také vkusným a elegantním doplňkem domu. Na portálu Nabytker.cz najdete široký sortiment venkovních i vnitřních svítidel napájených elektrickým proudem, baterií nebo slunečním zářením.

Venkovní osvětlení

Je spousta možností, jak a čím si kolem domu posvítit. Klasikou jsou nástěnná svítidla, která jsou různých značek, tvarů i materiálů. Moderním designem vyniká například zapuštěné svítidlo Philips Fresco, které poskytuje krásné LED světlo. Jeho předností je, že umožňuje bezpečný pohyb i v hluboké tmě, osvětlí i tmavá zákoutí a ukáže zahradní prvky v té nejhezčí podobě. Vyrobeno je z odolného kovu a nastavitelná hlava umožňuje nasměrování světelného paprsku podle potřeby.

Stále větší oblibě se těší solární lampy, které jsou nejrůznějších tvarů. Jejich výhodou je, že je lze umístit kamkoliv na zahradě. Venkovní osvětlení pomocí solárních svítidel je velice úsporné. Mohou osvítit chodník či příjezdovou cestu ke garáži, kde není zaveden přívod elektřiny. Dávají také vyniknout různým zahradním prvkům, solitérním okrasným dřevinám, sochám a jiným doplňkům.

Stropní svítidla

Nejtradičnějšími stropními svítidly jsou lustry nebo klasická stropní světla. Kromě závěsných svítidel jsou v nabídce webu Nabytker.cz i různá nástěnná svítidla, která jsou vlastně kombinací stropního a nástěnného světla a společné je jim jejich zavěšení. Na výběr jsou klasická zavěšená stropní svítidla, moderní i rustikální provedení. Příkladem výstřednosti je nástěnné industriální svítidlo Mauro Ferretti, které se upevňuje na zeď a z ramene visí okrasné žárovky. Bizarnost umocňuje napodobenina vodovodního kohoutku na jednom konci ramene.

Stojací lampy

V současných moderních bytech přicházejí znovu do módy praktické stojací lampy. Poskytují doplňkové světlo k hlavnímu stropnímu svítidlu, ale v mnoha případech tvoří hlavní světelný zdroj v místnosti. Většinou jsou tvořeny z jedné tyče, na které je žárovka zacloněná stínítkem. V nabídce jsou ale i netradiční provedení, jako je například světlá stojací bambusová lampa Canett Octavio.