Nezařazené

Dopřejte si letní adrenalinové zážitky v ČR

Lákají vás adrenalinové zážitky? Během léta jich můžete zažít požehnaně. Velmi však záleží na tom, co pro vás přesně znamená adrenalinový zážitek. Pro někoho je to lezení po stěny či jízda na bobové dráze, pro druhé bungee jumping či travní lyžování. Jaké adrenalinové sporty můžete prožít v ČR?

Z mírnějšího soudku

Pokud s adrenalinovými zážitky teprve začínáte a učíte se je mít rádi, nepřežeňte to hned na začátku, abyste se pak zbytečně nebáli. Začněte u bobové dráhy (Praha Letňany, Harrachov, Javorník,…), s terénními koloběžkami (Jedlová, Ještěd, Mariánské Lázně,…) či zkuste navštívit lanová centra. Tyto aktivity jsou sice adrenalinové, ale v rámci mírnější verze.

Pro odvážlivce

Již pro odvážnější jedince je určen například tandemový seskok, bungee jumping či travní lyžování. Bungee jumping je velmi oblíbeným adrenalinovým zážitkem, který můžete prožít na více místech v České republice. Nejvyšší jumping z mostu můžete prožít nad říčkou Hačka, kde si můžete buď skočit  bungee jumping nebo zkusit tzv. houpačku. Při tomto seskoku skáčete z výšky 63 metrů. Vyšší seskok můžete prožít z uměle vystavěných věží. Například bungee jumping z Televizní věže nad městem Harrachov. Z této věže vás čeká seskok 145 metrů, což už je pěkná výška. Skákat zde můžete po celý rok. Pokud se dostanete během léta do zahraničí, nezapomeňte vyzkoušet adrenalin v podobě surfování či jízdy na motorkách po cizí zemi.

Skalní lezení v létě

Ideálním sportem na léto je také skalní lezení. Dokonale si protáhnete tělo, posílíte svalstvo, sejdete se s přáteli a budete trávit čas v přírodě. Užívat si lezení můžete například ve skalním masivu u Semil, kde vede Riegrova stezka a objevíte zde ferratu Vodní brána. Zajímavá je unikátní bioferrata, která je zaměřena na skalní vegetaci a nachází se v Botanické zahradě v Bečově nad Teplou.